Perry Rhodan 2178 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2178
Název:Centrála Cirkulárů
(Zentrale des Zirkulars)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Štvanice v Prvním Thoregonu - Mochichi sledují plán
Hlavní postavy románu:

Alaska Saedelaere - Terranec se nachází s Cirkuláry Mochichiů na útěku

Elle Ghill - Mochichi provádí oba muže z Mléčné dráhy v asteroidu

Monkey - Oxtorňan se zaslouží o silnější bezpečností opatření

Alaska a Monkey utečou společně s Mochichi z Aldarimme, dvě krystalické rakve se spícími Algorriany berou s sebou. Kattixu se jim ale nepodaří setřást, ačkoliv jeskyní systém pod starým městem je prošpikovaný pastmi, ve kterých ztratí život mnoho lovců časových studen. Nakonec se ale útěk, jak se Monkey domnívá, přeci jenom podaří. Má pravdu, protože velitel pronásledovacích akcí zůstává věrný staré zásadě: nechá svého protivníka uniknout a sleduje ho k nové skrýši, kde ho zničí (což mu ostatně nezabrání zničit také Aldarimme). Mochichiové, kterým je takovýto způsob přemýšlení cizí, si na útěku počínají velice hloupě a zanechávají jasné stopy vedoucí k centrále Cirkulárů. Cestou si při pozorování Algorrianských rakví Monkey všimne, že se jejich hmota začíná ztrácet a že se spící bytosti nepatrně pohnuly. Je jen otázkou času, než se spící osoby osvobodí ze svého vězení, protože substance se dále rozpouští a beze stopy mizí.

Centrála Cirkulárů se nachází v mračnu trosek. Úlomky bývalé planety byly uměle přesunuty do tvaru hřibu a převezeny na dráhu, kde nemohou nikoho ohrožovat. V jednom z asteroidů se nachází tajná centrála Cirkulárů, která nese jméno Irdera Nenalda. Centrála uvnitř je vytvořena pravými holoprojektory (Alaska se zpočátku domnívá, že je všechno pravé), takže vypadá jako obrovské město s několika úrovněmi, a jak se zdá vypadá přesně jako původní domov Mochichiů. Odtud chtějí rebelové naplánovat další postup. Hodlají polapit obrovské vesmírné tahače, které transportují Mega-Dómy z Prvního Thoregonu do volného vesmíru. To je jediná možnost, jak opustit První Thoregon. Mochichi chtějí potom navázat kontakt s kosmokraty a vyprosit si u nich pomoc v boji proti Heliotům.

Alaska a Monkey to ale vidí jinak: dokonce i kdyby se špatně organizovaným Mochichiům podařilo převzít vesmírný tahač, bylo by zcela nemožné proniknout s ním až ke kosmokratům. A i kdyby se tento pokus podařil, spočívala by "pomoc" kosmokratů s největší pravděpodobností v tom, že by První Thoregon zcela zničili. Oba galaktici proto navrhnou, aby se osvobodila ve stázi držená SOL. Nejdříve si ale musí rebelové zachránit holý život, protože Kattixu sledovali jejich stopu do Irdera Nenalda a začínají celé mračno asteroidů mlít na prach. Alaska se už ani moc nediví, když zdánlivě obrovské město zmizí a ukáže se, že centrála Cirkulárů je ve skutečnosti jen 134 metrů dlouhá kosmická loď! Monkey, který je v těchto věcech nejzkušenější, převezme velení lodi - Mochichiové uznají, že bez jeho pomoci by neměli žádnou šanci - a v posledním okamžiku se mu podaří uniknout s lodí do hyperprostoru.

Aktuální data:
28.9.2021
1566 před NGL
13. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459485.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!