Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2179
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2179
Název:Akreolův svět
(Akreols Welt)
Autor:Michael Nagula
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Bojují proti Heliotům - a proti zániku Thoregonu
Hlavní postavy románu:

Alaska Saedelaere - Terranci se nedaří, aby kontejner fungoval jako dopravní prostředek

Zit Akreol - konstruktér Mochichiů je konfrontován se vzpomínkami

Monkey - Oxtorňan má pochopení pro tajné operace

Elle Ghill - direktorka Cirkulárů zamýšlí osvobodit kosmickou loď SOL

Společně s Elle Ghillem, který stojí v čele Cirkulárů, a ostatními Mochichi, se Alaska a Monkey vydají osvobodit SOL ze stázového pole. Již staletí připravují Mochichiové plán na zmocnění se vesmírného tahače Kattixů, současný cíl se od toho liší jen málo. Potíže se neočekávají, protože Mochichiové pochopili, že útěk z Prvního Thoregonu a pokus o kontaktování kosmokratů by byl na nic. Konstruktér se zcela podvolí rozkazům obou galaktiků – především Monkey má při akci hlavní slovo.

Nejdříve se ale musí dostat zpět na Ord Regimen, kde Zit Akreol zastává pozici v bezvýznamné továrně – je asistentem nepřítomného ředitele továrny a kromě dalších dvou Mochichiů v továrně už dávno není žádná posádka. Ředitelem továrny byl ostatně Ghem Jhegar, který obětováním života pomohl Alaskovi a Monkeyemu k útěku před Kattixu. Zit Akreol, který nadevšechno ctí vymřelý národ Algorrianů, trpí poruchami paměti. Akreolovi se příliš nelíbí plán Terrance a Oxtorňana, když se společně s Ellem Ghillem a dalšími Mochichi v nákladním kontejneru dostanou na Ord Regimen a začnou se s ním dohadovat o dalším postupu. Se spoluprácí ale začne promptně souhlasit, když se dozví, že skupinka má u sebe dva živé Algorriany. Neustále ale dochází ke střetům mezi ním a Monkeyem, neboť Akreol vícekrát žádá, aby byl pověřený velením akce. O tom se ale zpočátku nechce Monkey vůbec bavit... Jako první musí být eliminovány stázové projektory, které stále ještě drží SOL. To zařídí několik Cirkulárů pomocí svých teleportačních zařízení, když na příslušných místech uloží trhaviny. Akreol není akcí vůbec nadšen, protože projektory patří k technologické pozůstalosti jeho zbožňovaných Algorrianů. Ve stejné době se další Mochichiové zmocní vesmírného tahače. Aby se tři lodě Kattixů udrželi poblíž planety, zajmou Mochichi ještě několik menších vesmírných tahačů a vydají nesmyslná ultimáta. Když Kattixu zaútočí, rychle se teleportací dostanou do bezpečí. Tímto způsobem se skutečně podaří osvobodit SOL, Alaska naváže rádiový kontakt se SENECOU a později i s Atlanem - na palubě generační lodi jsou zřejmě všichni v pořádku.

Zitem Akreolem několik let do detailů propracovávaný plán funguje zpočátku tak dobře, že mu dokonce i Monkey vysloví své uznání. Pak je ale vesmírnému tahači a SOL zabráněno v útěku silným poutacím polem a přes celý areál je spuštěn ochranný štít. Pak naštěstí zasáhne duchapřítomná posádka SOL a vezme generátor poutacího pole a štítu pod palbu z transformačních děl. Cesta je volná a obě lodi prchnou do vesmíru. Je dohodnuto místo srazu. Několik Heliotů, kteří se vynoří přímo v dráze letu a kterými vesmírný tahač proletí jako horký nůž máslem, jim nemůže zabránit v útěku do hyperprostoru...