Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2139
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2139
Název:Eltani
(Die Eltanen)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
V Posledním městě - má být zrozeno dítě
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec by rád navštívil Poslední město Eltanů

Chiru Euping - Hledač Trosek by rád vytvořil kontakt k Impériu Trosek

Corina EhGon - Genetička by ráda, jako první Eltanka po padesáti letech, měla dítě

Feki HiUre - filozof by rád ochránil svou partnerku před osočováním

Nedávná minulost: Corina EhGon žije v Posledním městě Eltanů. Eltanka má neobvyklou prosbu, se kterou konfrontuje svého partnera. Chtěla by se nechat uměle oplodnit, aby na svět mohla přinést dítě. Genetička vidí své rozhodnutí jako přínos k záchraně svého národa, ve kterém už mnoho let nedošlo k žádnému zrození. Eltani, jak Corina poznala, jsou v nebezpečí jako vymírající rasa. Feki HiUre, její životní partner, o Corinin plán ale mnoho nestojí. Filozof je již příliš starý a všechny touhy ho už opustily. Corina si tedy vyhlídla jednoho relativně mladého, energického a aktivního Eltana, velitele kosmické lodi Ruim OhJara. Corininu životnímu druhovi toto rozhodnutí ale velice ublíží a krátce na to opustí společný domov.

Současnost: Rozhovory mezi Medilem Chiru Eupingem, Rojovníkem Cheplinem a galaktiky získávají zvláštní význam. Během útěku z planety Gh'ipan dělal Hledač Trosek všechno proto, aby se zachránila jeho kosmická loď. Teď Medile vysvětluje, že Archeoptéra je jednou z mála kosmických lodí, které se mohou dostat k Eltanům. To ale není všechno. Galaktikové udiveně uslyší další podmínky. Je k tomu potřeba člověk čistého srdce a Kitova tříska. Co člověk čistého srdce přesně znamená a co se má dělat s Kitovou třískou, nechce Medile nejdříve prozradit. Snad se jedná o cestu k Poslednímu městu Eltanů. Ta ale vede přes jednu Závěj bolesti! Chiru Euping vysvětluje svým posluchačům, že pokud se splní všechny podmínky a člověk proletí Závějí bolesti, dostane se automaticky do Posledního města Eltanů. Nehraje přitom žádnou roli, jakou Závěj bolesti zvolí. Medil je připraven tento let podniknout, nabídne ale jen dvěma osobám, aby ho doprovázeli. Volba padne rychle, bude se jednat o Rhodana a Mascantku. 6. ledna 1312 NGL opustí Archeoptéra Červa Aarusů.

Nedávná minulost: Corina chce svůj plán provést i přes všechno odmítání a osočování od svého vlastního národa. Podaří se jí přemluvit velitele lodi Ruima OhJara pro svůj plán a provede umělé oplodnění. Corina, kterou její starý partner opustil, si k Ruim OhJarovi vyvine těsné přátelství, ale jejich štěstí nemá dlouhého trvání. Ruim OhJar musí Poslední město Eltanů opustit a vydá se se svou lodí na tajnou misi. Chce zabránit tomu, aby nebylo otevřeno nedávno nainstalované Hvězdné okno ke galaxii Mléčná dráha a další galaxie se tak dostala pod vládu Říše. Těhotná Corina zůstává sama.

Současnost: Krátce před dosažením Závěje bolesti prezentuje Medile oběma galaktikům Kitovu třísku, modrý diamantu podobný krystal o váze přibližně jednoho kilogramu. Chiru Euping vysvětluje oběma galaktikům, že Tříska má jen jedinou úlohu, a to dovést Archeoptéru do cíle. Cílem je Poslední město Eltanů, ve kterém se po velké válce před 160.000 lety a po konci civilizace Thatrix zachránilo posledních 100.000 příslušníků tohoto národa. Když Archeoptéra vlétne do nejbližší Závěje bolesti, nejsou ještě zdaleka zodpovězeny všechny otázky. Přesto existuje naděje na setkání s tajemnými Eltany.

Nedávná minulost: Informace, které Corina dostane od autorit Impéria Trosek, zní pozitivně. Manipulace s Hvězdným oknem byly zřejmě úspěšné. Gigantický transmiter je teď průchodný jen z jedné strany. Přijdou ale taky znepokojivé zprávy. Byl zachycen nouzový signál THATRIX. Dá se z něj usuzovat na to, že loď Ruima OhJarse byla napadena Katamary a zničena. Corina si náhle uvědomí, že otce svého dítěte již nikdy neuvidí. Po ztrátě THATRIX disponují Eltani už jen jedinou lodí, která má jméno TEFANI. Tato loď je ale už dlouho s tajným posláním v Tradomu. Corina musí následně překonat velké množství obtíží, než konečně nadejde doba narození dítěte. Zvláštní militantní organizace, takzvaný Svazek pro pravdu života, na Eltanku doráží. Ale Corina čelí všem provokacím a přivede na svět zdravého chlapce. Brzy na to je vykonána rodná ceremonie Rokenna, ceremonie, při které jsou mentální cestou předány vědomosti starých Eltanů novorozenci. Corina se jí účastní, a s ní i každý Eltan, který novorozence navštíví. Čím více Eltanů se ceremonie zúčastní, tím více vědomostí si novorozenec vezme do života. Corininu synovi prokáže čest více než 500 Eltanů a tak novorozeně získá během svých prvních dnů života nesmírné vědomosti.

Současnost: Archeoptéra se materializuje v přibližně tři miliony kilometrů veliké poloprostorové bublině. Závěj bolesti, ze které loď Medila vyletěla, není stejná jako ostatní dosud známé Závěje bolesti, podobá se spíše zářícímu slunci. Nachází se v místě interakce s obalem poloprostorové bubliny, do které staří Eltani Závěj bolesti zakotvili. Závěj bolesti je Eltany označovaná jako hvězda Kita. Rhodan se domníval, že Poslední město Eltanů leží na planetě, ale Rezident zažije překvapení. Uvnitř poloprostorové bubliny se nachází veliký, volně visící a uměle vytvořený objekt.

Gigantická stanice připomíná dvě, kolmo k sobě svařené pláty. Základní deska má rozměry 4200x3550 metrů a je tlustá 750 metrů. Kolmo čnící zadní deska je jen nepatrně větší a měří 4300x3550 metrů a je rovněž tlustá 750 metrů. Celý objekt se narudle třpytí a je postaven z Eltanitu. Vnitřní plocha v koutech je chráněna tlumícím polem a napuštěna atmosférou. Umělá gravitace činí 0.65 gravů. Nad zadní deskou ční do výše fascinující horské těleso, které ve výšce 2400 metrů vytváří náhorní plošinu o velikosti 3500x600 metrů. Celý útvar obíhá kolem hvězdy Kita ve vzdálenosti 750.000 kilometrů. Rhodan a Ascari jsou fascinováni, to galaktici nečekali. Podle Chirua Eupinga je za všechny procesy v Posledním městě odpovědný centrální počítač CAUSIO. Když Archeoptéra přistane, shromáždí se kolem mnoho příslušníků již známých národů. Oni jsou ti, jak Medile vysvětlí, kdo řídí Impérium Trosek. Pak se nečekaně objeví půlkulovitá, vznášející se sféra, která nese novorozeně. Z očí mladého Eltana září vědění, moc a moudrost. Je to Corinin novorozený syn, který sám sobě dal jméno Troym LeCaro a už vede svůj národ. Rhodan okouzleně poslouchá, jak chlapec vítá příchozí z daleké Mléčné dráhy. Teď se společně dáme do boje, říká mladý Eltane. Rhodan jen těžko může věřit tomu, co slyší.