Perry Rhodan 2098 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2098
Název:Za Křišťálovým štítem
(Hinter dem Kristallschirm)
Autor:Rainer Castor
Cyklus:Thoregon / Solární rezidence
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Akce zadní vrátka se roztáčí - galaktické moci stojí před Arkonem
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Pozemšťan se nachází v moci negativní superinteligence

Hvězdný pták - specialista USO se pohybuje v nanejvýš nebezpečném terénu

Reginald Bull - Rezidenční ministr obrany sestavuje své vojsko

Zynthatosch - Kralasen se angažuje s absolutním následkem pro Božské impérium

Když Perry Rhodan po několika přechodech transmiterem konečně zůstane v klidu, pozná, že se nedostal k ID, jak očekával. Rhodan je v moci SEELENQUELLA a nachází se na Arkonu III, nově stvořené planetě války Arkonidanů a sídlu negativní superinteligence. SEELENQUELL zasáhne okamžitě mocnou mentální silou Perryho Rhodana. Ale Šestý posel Thoregonu disponuje několika atributy, které jsou mu při boji se SEELENQEULLEM nápomocné. Rhodan je mentálně stabilizovaný, nosí PsIso-síťku a stále ještě na něm ulpívá aura Rytíře Hlubiny. Disponuje buněčným aktivátorem a v neposlední řadě také modrým oblekem Galorňanů. Rhodan se tak ubrání prvnímu útoku. SEELENQUELL nato pošle tři Katsugo, aby bodovou střelbou zneutralizovali individuální štít Galornského obleku, a podaří se jim to. Na Rhodanovo tělo se ale Katsugo nedostanou, protože Galornský oblek sám o sobě vzdrouje silným mechanickým silám. Rhodan by mohl být z obleku vyříznut, jen pokud by byl zabit. Tím nastává patová situace, Rhodan ale může vydržet jen tak dlouho, jak se zůstane při vědomí. Ale za podpory léků a pomoci buněčného aktivátoru musí někdy spát. Rhodan by mohl vydržet tak pět nebo šest dní...

Zatímco Rhodan bojuje o svou volnou vůli a život, začíná hořečnaté hledání jeho místa pobytu. Agenti USO, hlavně Hvězdný pták a Bostichovi Kralaseni, spojí své síly, aby získali informace o situaci na Arkonu III. Dochází k tajnému setkání bývalých protivníků, kde se jedná nejen o místu pobytu Rhodana, ale také o strategii proti negativní superinteligenci. Jestli se má osvobodit Terranský Rezident, pak se musí přímo zaútočit na SEELENQUELLA. Ale flotila spojenců mohla provést útok, musí se nejprve deaktivovat Křišťálový štít. Přinejmenším má tato operace krycí jméno – Operace zadní vrátka. Po důkladné analýze vyjde najevo, že je jen jedna možnost, jak zprůchodnit Křišťálový štít pro alianční flotilu. Musí se získat propustní loď, která vytvoří strukturální trhlinu ve štítu. Nadbytečně vybudované štítové projektory na Arkonu III, jsou už od začátku označeny za nedosáhnutelný.

Jasný motivační posun přijde pro agenta Hvězdného ptáka a jeho týmu, když se dovědí o osvobození Sluneční soustavy. Pak následuje vyhlášení Trav'Tussan Bostichem, ke kterému se během krátké doby připojí celkem 180.000 arkonských lodí a uzavřou systém Traversan. Bostichově výzvě postaví SEELENQUELL 200.000 lodí. V soustavě Arkonu je umístěno dalších 30.000 jednotek domovské flotily. SEELENQUELLOVI tedy zůstává asi 70.000 jednotek, aby udržel po hromadě prudce rostoucí Křišťálové impérium. Podle mínění expertů to bude fungovat jen po omezenou dobu. SEELENQUELL ztratil již pevnou půdu pod nohama a teď ztrácí i moc. A dalším znakem blížícího se rozhodnutí přijde, když se 60.000 fragmentálních křižníků Posbiů, kteří mezitím znovu bojují na straně Terranců, materializuje společně s hlavní částí terranské domovské flotily poblíž kulovité hvězdokupy Arkonidanů. Jasná výzva k boji proti SEELENQUELLOVI. A negativní superinteligence zareaguje rychle. SEELENQUELL stáhne všechny zbylé svazky ze světů impéria, aby chránili soustavu Arkonu. Ale jen asi 30.000 jednotek následuje jeho rozkaz, zbytek se přidá k Bostichově Trav'Tussanu. Tím je dosaženo prvního dílčího cíle.

Soustava Arkonu je zcela uzavřena a všechny SEELENQUELLOVY zbylé prostředky se koncentrují v soustavě. A marš flotily spojenců pokračuje dál. Bostich se ukazuje s Ark'Imperionem a 120.000 arkonskými bojovými loděmi. Dochází k významnému setkání dříve znepřátelených stran v boji proti SEELENQUELLOVI. Navzdory mnoha rozličným názorům sjednotí strany své flotily pod společné velení. Velení je svěřeno muži s největšími zkušenostmi – Reginaldu Bullovi.

Monkey objasní plán akce. Dva caritové křižníky BERATRUS a TERRANIA, poté co bude Křišťálový štít zevnitř neutralizován, doletí na Arkon III, se smrtícím nákladem pro SEELENQUELLA. Rozhodující moment se přiblíží, když Kralaseni a agenti USO pod nasazením vlastního života vytvoří strukturální trhlinu v Křišťálovém štítu. Reginald Bull dá své flotile rozkaz ke startu, a ihned vletí do soustavy Arkonu. Konečný boj začíná!

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál