Perry Rhodan 2094 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2094
Název:Mutant a dvojče
(Der Mutant und der Zwilling)
Autor:Susan Schwartz
Cyklus:Thoregon / Solární rezidence
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
U Alfa-inženýrů - dochází k boji v ZENTAPHERU
Hlavní postavy románu:

Torr Samaho - bývalý Sluha Meterie je konfrontován s neočekávanými protivníky

Trim Marath - Monochrom-mutant jde do rozhodujícího duelu

Startac Schroeder - teleportér využívá své síly až nadoraz

Mondra Diamond - Terranka se vydává do životu nebezpečné mise

Atlan - Arkonidan vede komando do centra moci

Atlanova skupina je z nálezu stále ještě šokovaná. V Kintradimově výšině naleznou malou kosmickou loď, která nepochybně pochází z MATERIE. Jen jedna osoba přichází v úvahu za pilota lodi: Torr Samaho! Atlan už nikdy nepočítal s tím, že by Sluhu Materie a jediného přeživšího z Kosmické továrny mohl potkat zrovna tady. Trim Marath začne okamžitě zachycovat nadmíru silné mentální vyzařování Torr Samaha. Monochrom-mutant zjistí, že Sluha Materie se nachází ve stavu transu. Atlan a jeho skupina nemůže vědět, že Torr Samaho v tuto chvíli zrovna vede mentální rozmluvu s Kintradimem Cruxem a zcela se koncentruje na historii sluhy chaotarchů. To je jediný důvod proč Atlan, Mohodeh Kascha, Icho Tolot, oba monochrom-mutanti Trim Marath a Startac Schroeder, jakož i Mondra Diamond, Myles Kantor a Dao-Lin-H'ay nebyli ještě mocnou bytostí objeveni.

O šancích v boji proti Torru Samahovi si skupina nedělá žádné iluze. Návrhy o dalším postupu oscilují mezi bojem a okamžitým opuštěním ZENTAPHERU a utéct co možná do největší vzdálenosti. Jediný Mohodeh Kascha zastává jednoznačný postoj. Rytíř z Dommrathu chce za všech okolností zamezit tomu, aby Sluha Materie řídil ZENTAPHER a mocnou loď uvedl znovu do provozu. V tom vidí ničivé důsledky pro Dommrath. Také Atlan se obává nejhoršího. Jestliže Torr Samaho ovládne ZENTAPHER, jeho pomsta by se nejdříve obrátila proti Mléčné dráze. Z těchto a jiných důvodů se skupina rozhodne zůstat na místě a začít s bojem proti Samahovi.

Zatímco se mocná bytost nachází ještě v polospánku, prozkoumává Atlanova skupina okolí. Překvapení je obrovské, když se lidé poprvé setkají s Alfa-inženýrem. Klon je téměř identickou kopií Mondry Diamond, která se při poslední návštěvě v kabinetu genetických inženýrů musela vzdát svého genetického otisku jako protislužbu za předání Z-Atlasu. V současnosti existuje mnoho kopií Terranky, ve kterých ale není ani stopa lidskosti. Sice zcela přebrali tvar Mondryna těla, klony ale nemají vlasy, mechanicky gestikulují a kvůli křížení s jinými geny mají zcela cizorodé vyzařování. Jejich tělo je sice z vnějšku ženské, ale kůže je pokryta modrými šupinami. Trim Marath je hluboce šokován, když poprvé zpozoruje vyzařování Alfa-inženýrů.

Rozhodnutí o dalším postupu Atlanova skupina přijme v okamžiku, kdy se Torr Samaho náhle probudí ze snění. Mocná bytost má zdrcující mentální vyzařování, zpozoruje vetřelce ihned a učiní je neschopné jednat. Všichni členové Atlanovy skupiny se zhroutí nebo jsou pod tlakem nesmírné aury, mezitím se Torr Samaho rychle přibližuje. Zcela bezmocně se musí Atlan dívat, jak se Sluha Materie přiblíží a pozorně si prohlíží své vězně. Jen Mohodeh Kaschaovi se s posledními silami podaří vystřelit ze svého Xan-katapultu na Samaha a dosáhne překvapivého výsledku. Normálně smrtící zbraň Sluhu Materie nezničí, promění ale jeho Oblek moci v prach. Torr Samaho se musí těžce zraněný a zdrcený stáhnout pryč. Ještě jednou se pokusí vystřelit na svého protivníka, skončí to ale špatně. Xan-katapult vejde do interakce s oblekem Torr Samaha a je při tom zničen. Napříště se této zbraně musí zříct.

Během bojové pauzy najde Startac Schroeder dvě půvabné bytůstky, které se označují za muzikanty. Podle jejich výpovědi byli Torr Samahem odvezeni ze své planety a od toho dne pro něj museli hrát. Atlan nabízí oběma hudebníkům ochranu a dozví se od nich neuvěřitelné novinky. Dlouhou dobu byli Torr Samahovi na blízku a dobře znají nový vývoj událostí. Tak se Atlanova skupina dozví, že Torr Samaho už není Sluhou Materie, ale že je Vyražený. Oba muzikanti vypráví také o jeho původu z Crozeiro a o skutečné povaze ZENTAPHERU. Atlan a Mohodeh Kascha jsou zděšeni. ZENTAPHER je ztroskotaný Chaotender! Samahově přebrání se musí za všech okolností zabránit. Tento mocenský prostředek nesmí padnout do rukou bývalého prince Crozeiranů! Skupina sestaví plán. Mondra se má zamaskovat za svého vlastního klona a sabotovat centrální energetické zdroje ZENTAPHERU. Pak bude nemožné chaotender znovu aktivovat. Mondra se sice nenápadně vmísí mezi Alfa-inženýry a pronikne do energetické centrály, je ale přistižena Torrem Samahem. Od té doby je její osud nejistý. Namísto ní vyšle bývalý Sluha Materie zpět Mondřin klon s rozkazem zavraždit skupinu. Ale i tento úkol selže.

Jak se čekalo, zotaví se Torr Samaho rychle z prvního střetu a začíná znovu agresivně vysílat mentální náklad. Sice ztratil ochranu svého obleku, přesto disponuje obrovskou mentální silou. Dojde k novému boji. Jen Icho Tolot má ještě dostatek rezervních sil aby mohl něco udělat, ale proti útočícímu obrovi nemá moc šancí. Když se Haluťan nachází v nouzi nejvyšší, nechá Trim Marath uvolnit své temné dvojče a zaútočí na Torra Samaha plnou silou. Těžce otřesený a zraněný se musí bývalý Sluha Materie znovu stáhnout do svého nejtěžšího skladiště. Členové Atlanovy skupiny se vyčerpání a vysílení zhroutí. Jsou naživu, ale co je s Mondrou?

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál