Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2081
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2081
Název:Skupina mírných rebelů
(Gruppe Sanfter Rebell)
Autor:Susan Schwartz
Cyklus:Thoregon / Solární rezidence
Vydáno poprvé:10.7.2001
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1304 NGL = 4891
Roi Dantonův odvážný plán - civilisté proti Božskému impériu
Hlavní postavy románu:

Roi Danton - major USO zakládá hnutí odporu zvláštního typu

Cari Kadjan - mladá Terranka pocítí okupaci Země na vlastní kůži

Fengoy - Zaliťan prosazuje okupační právo podle vlastní vůle

Mohamin Skana - technik zaujme spontánní iniciativu

Noviel Residor - šéf SPL organizuje akce proti arkonským okupačním vojákům.

Kraschyn - Mascant se musí postavit neznámým problémům

1. února 1304 NGL se v masce Arkonidanů propašují agenti SPL s krycími jmény Makkar, Royo, Enkki, Hoyt, Koren a Roban, s transmitery a roboty TARA-V-Uh do obsazené vojenské báze na západě Terranie. S transmitery SPL, jejichž emise nelze zaměřit, odvezou 680 milionů PsIso sítěk zajištěných Arkonidany do Kartágo Alfa. Přes podobný transmiter je nový hlavní stan SPL spojen s CHARLESEM DARWINEM, který zaujal pozici dva světelné roky od Terry.

Stejného dne zakládá Roi Danton, který v časech Aphilie patřil k zakladatelům »Organizace dobrý soused«1), organizaci »skupina mírných rebelů«. Paralelně s aktivitami tajné služby chce přivést obyvatelstvo Země k mírnému odporu a vyvolat občanskou neposlušnost vůči Arkonidanům. Poštou jsou 3. února ukradené PsIso-síťky poslány různým Terrancům, společně s výzvou, připojit se k SMR. Danton se na různých místech osobně snaží naverbovat některé členy pro svou skupinu. Mladý kapesní zloděj Lucius Volpe, kterého pozná 16. února v Kalkatě, se pro majora USO hodí jako vyzvědač.

Mezitím tlačí Kraschynův poradce Dor'athor Undan na Mascanta, aby odporující Terrance, kteří odmítají odevzdat své PsIso-síťky, násilím zlomit a dostat je pod větší kontrolu. Protože Terra je bez fungujícího hospodářství pro Arkon bezcenná a on si Terrance nechce zbytečně násilím poštvat proti arkonské vládě, Kraschyn energicky odmítne návrhy Tří měsíčního nositele. Mascant je rozhněvaný na Undanovu neschopnost zabránit vysílání Rezidenční vysílačky do Terry.

Jednu z PsIso-sítěk Skupiny mírných rebelů dostane Cari Kadjan, která v Technické posádce Terranie spravuje hypertropová čerpadla. Nejdříve ale otálí s přidáním se k odporu. Se svým týmem je 3. února podřízená psychotickému Zaliťanovi Fengoyovi, který techniky šikanuje a terorizuje. Fengoy se obzvláště strefuje do Cari Kadjan, protože ona se svými skoro světle blonďatými vlasy, svou sametově hnědou kůží a výškou 1.90 metru se podobá arkonidanské šlechtičně, která je pro něj jako koloniálního Arkonidana nedosažitelná. Když jí 17. února ponižuje a obtěžuje, obrátí se posádka hypertropu otevřeně proti němu.

Stejného večera prezentuje Kraschyn Terrancům v celosvětově vysílaném Trivideovém vysílání současného nejvyššího zástupce Terru, parlamentního více prezidenta Zim Sikariona, jemuž nechal už o den dříve odebrat PsIso-síťku. Když Sikarion svým krajanům zvelebuje přednosti arkonidské vlády, nechá Kraschyn před běžícími kamerami zničit tři nositele PsIso-sítěk.

Krátce poté se Fengoy pokusí Cari Kadjan v jejím bytě znásilnit, ale je zabit technikem Mohamin Skanaem, který svou nadřízenou tajně miluje a dopředu vytušil Zaliťanův úmysl. Mrtvolu odstraní SPL, kterou Skana okamžitě informoval. Cari Kadjan a její tým se nyní konečně připojí ke Skupině mírných rebelů a nasadí si bílé pásky, které používají jako poznávací znamení.

Přes transmiter se dostanou první injekce s multi-zheosinem2) z CHARLESE DARWINA do Alfy Kartágo. 20. února vyzve Skupina mírných rebelů k velké demonstraci v Terranii, na které vystoupí také Roi Danton, a 270.000 lidí se mírumilovně shromáždí v parku Gobi. Kraschyna to neznepokojuje, protože doufá, že chytí Dantona. Perry Rhodanův syn, který svůj příchod pouze ohlásil, aby dosáhnul tohoto dojmu, pozoruje shromáždění z Alfa Kartágo. Před memoriálem STARDUSTU3) se shromáždí demonstrující kolem Cari Kadjan a dalších lidí, kteří spontánně začnou vypravovat terranské dějiny. Kraschyn, který pochází z feudální společnosti, demonstraci, při které se mezi Terranci vzedme vlna solidarity, vůbec nepochopí. Dor'athora Undana, který znovu naléhá na mocenské práce, vyhodí Mascant ze svého štábu poradců a degraduje ho na Thos'athora, důstojnického čekatele.

Stále ještě nechce Noviel Residor Roi Dantonovi prozradit polohu Alfy Kartágo, ale nesmrtelný už dávno poznal, že se skrýš SPL nachází v čerpacím a kanalizačním systému, který po přistání Solární Rezidence čerpá vodu z jezera do rezidenčního parku. Tak leží přímo pod Kraschynovým AUMOKJONEM, který jako symbol arkonské vlády visí nad jezerem.