Perry Rhodan 2080 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2080
Název:Po pádu Kartága
(Nach Karthagos Fall)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Thoregon / Solární rezidence
Vydáno poprvé:3.7.2001
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1304 NGL = 4891
Terra v cizích rukou - Služba Ligy jde na podvodní stanici
Hlavní postavy románu:

Roi Danton - syn Perryho Rhodana se pokusí prorazit na Zemi

Kraschyn - Mascant přebírá se svou flotilou kontrolu nad Sluneční soustavou

NATHAN - Měsíční mozek hraje svou vlastní hru

Noviel Residor - šéf Služby Ligy provede »Operaci loučení«

Julian Tifflor - nositel aktivátoru dosahuje na nové působiště

Při konci bitvy o Sluneční soustavu1) předá major USO Roi Danton velení nad LOVELY BOSCYK majoru Thornton Everettovi a opustí loď v jedno místné stíhačce. Po ostřelováním několika fragmentálními loděmi se vytvoří Grigoroffova vrstva tak, že je stíhačka uzavřena v energetické hadici. V této nebezpečné situaci věří Danton na základě posthypnotické vzpomínky, kterou zanechaly fragmenty čipů2), že před sebou vidí planetu Curayo3). Ačkoliv jeho stíhačka je značně poškozena a znovu ho zastihne vize Curayo, dosahuje major USO Zemské atmosféry. Danton vypustí bezpečnostní kabinu stíhačky, přímo před tím než osm set kilometrů od jižního pólu narazí do antarktického letu.

Okamžitě po stažení flotily LSP ze Sluneční soustavy se pod povrchem Měsíce začíná vytvářet nová Věž SPL. Agenti se rozdělují do 480 základen. Současně s »Operací loučení« přikáže Noviel Residor zničení K-hráze, která až dosud chránila jádro NATHANA před KorraVirem, jakož i ještě nedokončeno Aagenfeltovy pevnosti. Veškerá data o Aagenfeltově bariéře jsou vymazány. Jako poslední opustí Věž sám šéf SPL.

Mascant Kraschyn reaguje rychle na překvapivý terranský tah. Miliony arkonských vojáků obsadí chvatně větší města, astroporty a další strategická místa. Se svou AUMOKJON přistane Kraschyn sám v Terranii. Tam opustí Morkhero Seelenquell s Julianem Tifflorem lodě. Kraschyn odlétá ihned na Měsíc. Vrchní velení na Pozemským Měsícem přebírá Pal'athor Tavilad Synkan. Ve smyslu psychologické války jsou vědomě nízké služební hodnosti nasazovány proti vyšším terranským vojákům.

Po vstupu do jeskyně u Caruso Primo, do které ho přenesl transmiter, pozoruje Noviel Residor, jak dva tisíce Arkonidanů a Naatů a tři sta KAtsugo pronikne do opuštěné Věže SPL. Všichni vojáci jsou zabiti explozí. Residor okamžitě přejde transmiterem do Alfa Kartágo, záložního hlavního stanu SPL.

S velkým počtem lidí nechá Kraschyn hledat přístup do NATHANA. Pro Mascanta je decentralizovaná pod Měsíčním povrchem ležící obří biopozitronika o hodně nebezpečnějším protivníkem než lidstvo samo. Když Arkonidané objeví zničenou K-hráz, ukáže NATHAN Kraschynovi sám cestu ke své komunikační centrále a vysvětlí, že je připraven ke kooperaci, zvláště když Mascant z rozkazu SEELENQUELLA hrozí, že v případě zrady každou minutu zniční Terranské velkoměsto. Arkonidský vrchní velitel zůstává přesto nedůvěřivý.

Poblíž kráteru Tycho narazí muži Tavilada Synkana v podzemní loděnici na čtrnáct zcela zničeních lodí OBJEVITEL, ze kterých jedenáct již bylo na devadesát procent hotových. Protože loděnice je sama neporušená, dokazuje Kraschnovu domněnku, že Perry Rhodan zamýšlí znovu dobýt Sluneční soustavu. Tavilad Synkan, který byl dříve degradován na Arbtana, je Kraschynem spontánně jmenován Has'athorem, Jedno slunečním nositelem. Poté si z něj SEELENQUELL udělá svou ruku.

Mezitím si zvolí Morkhero Seelenquel Para-City, místo na kterém se jeho mistr Wrehemo objevil4), za svou rezidenci, ze které má být Země SEELENQUELEM podrobena5).

25. ledna 1304 NGL se v proslovu obrací Kraschyn na terranské obyvatelstvo a prohlašuje Sluneční soustavu za součást Huhany'Tussan a zavádí válečné právo. Všichni Terranci jsou vyzvaní odevzdat své PsIso-síťky.

Mezitím se Roi Danton zbaví svého bojového obleku, aby jeho emise nepřitahovaly pozornost Arkonidanů, kteří zpozorovali pád jeho stíhačky. Napůl zmrzlý dosáhne deset kilometrů vzdálené meterologické stanice, kde najde termooblek a proviant. Na cestě k bývalé základně SolAbu ho na počátku 26. ledna zasáhne blizzard, který mu roztrhá oblek. Danton z části omrzne a vidí se zase jako Torric, který pátrá na Curayo po pevnosti časového strážce. S posledními silami se dostane na stanici tajné služby a zároveň najde cestu ke svému já. Projde transmiterem a dosáhne podzemní systému Kartágo Alfa.

Aktuální data:
20.1.2022
1565 před NGL
1. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459599.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál