Perry Rhodan 2060 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2060
Název:Zrození hrdiny
(Geburt eines Helden)
Autor:Susan Schwartz
Cyklus:Thoregon / Solární rezidence
Vydáno poprvé:13.2.2001
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1304 NGL = 4891
Monochrom-mutant v nouzi - duel na planetě duchů
Hlavní postavy románu:

Trim Marath - mladý monochrom-mutant se cítí sám na »planetě duchů«

Cherckhall - Ratiniih je pobočníkem Rembatta

Rembatta-O-E - náčelník Vnějšosvěťanských kolonisůt »pozve« ke zvláštnímu vyjednávání

Pali Hutebau - zástupce vůdce Revoluce stojí před velkou zatěžkávací zkouškou

Karr Barkuli - nejvyšší učitel akademie Kerr-Winnuck začíná s výcvikem

Ve jménu Rembatta-O-E požaduje jeho pobočník Ratiniih1) Cherckhaal volný průchod pro vlajkovou loď Vnějšosvěťanských kolonistů. Vzhledem k těžké převaze kolonistů a hrozbě minového pole pro Yezzikan Rimbas, souhlasí Pali Hutebau. Cherckhaa ho jen váhavě jako zástupce Ruben Caldrogyna. KISTAT OSMARA přistane v Kozmo Yezzik a Rembatta-O-E, který si říká Omera Ekhdaran, vrchní zbraňový nositel a vrchní dobyvatel, opustí loď v samolibě zinscenované, na zastrašování založené ceremonii. Patří k až dosud neznámému národu Yiintari2), je 2.5 metru vysoký, přes dva metry široký a mimořádně svalnatý. Se svou černo-oranžově pruhovanou kožešinou pokrytou hlavou s bodavě žlutýma očima připomíná terranskou hyenu. Šíji má pokrytou hřívou vlasů.

Jako alternativu ke zničení Yezzikan Rimbas navrhuje Rembatta-O-E souboj, jehož poražený se vítězi nepodmínečně podrobí. Když Pali Hutebau akceptuje, prezentuje se nejvyšší zbraňový nositel sám jako bojovník za svou stranu. Zřejmě aby nepodstoupil žádné riziko v boji, který sám se bude odehrávat s mechanickými zbraněmi, bez použití paprskometů, střelných zbraní, sítí nebo bičů, vybere si jako svého protivníka vyzáblého Trima Maratha. Pro přípravu, zejména kvůli vystavění přiměřené arény, požadují Sambarkiné lhůtu deset Croz, šest Kado, deset Rhyn, třiatřicet Hiddyn.

Se směsí zoufalství a terranské hrdosti Marath k překvapení přijme výzvu k boji. V akademii Kerr-Winnuck je svěřen Karr Barkulimu, nejvyššímu učiteli, který ho má naučit bojové techniky. Barkuli povolá starého Chakra Hakena, nejlepšího bojovníka planety, který se stáhnul do tajemného podzemí kláštera. Haken trénuje Maratha a s mladým terrancem prozkoumává podzemní tržiště Kozmo Yezziks. Zde se nachází Farelg Hall, nejlepší zbrojíř planety, ale podobně jako Haken, přísahal, že už nikdy nevyrobí zbraň. Sambarkin, jehož rohy jsou odříznuté, se ale nechá od Chakra Hakena přemluvit, aby pro Trima Maratha zhotovil meč s monofilamentovou čepelí.

Mezitím je na základě slin, které ulpěly na pecce, kterou vyplivnul Rembatta-O-E, syntetizován smrtelný jed, se kterým mají být napuštěny nehty terranského mutanta. Protože Rembatta-O-E má velmi na světlo citlivé oči, dostane aréna silně reflektující strop a je osvětlena zvláště jasnými světly. Speciální písek se má přichytávat na slunečních brýlích Yiintariho a bojovník je bude muset sundat.

Díky Chakra Hakenově tréninku udělá Marathova bojová technika během krátké doby velké pokroky. Když se mladý mutant 3. ledna 1304 NGL ve 2.25 hodin postaví k boji proti Rembatta-O-E, je rychle jasné, že proti tělesně zdatnějšímu, s jiskrou bojujícímu Yiintari nemá žádnou šanci. Marath je zraněn a jen díky při mechanické námaze spontánně se uvolnivšímu Redomitu-14, se kterým má pokryté své tělo, je zabráněno nejhoršímu. Když Rembatta-O-E je konečně v pozici, aby ho zabil, probudí se v Marathův psionický dar. Z černého oblaku mlhy se zformuje »jiný« bojovník, jehož lesklejší tělo připomíná Oxtorňana. Ve zlomku sekundy zabije stínovitá postave nejvyššího zbraňového nositele Vnějšosvěťanů. Poté se rozplyne a Trim Marath se zhroutí v bezvědomí.

Ratiniih Cherckhaal akceptuje požadavek Pali Hutebaua, Rembattovy nohsledi ustoupí, a stáhnou se s 1800 loděmi Vnějšosvěťanů. Bezprostředně po startu KISTAT OSMARA zmizí náhle beze stopy portál se všemi transmiterovými bránami.

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál