Perry Rhodan 2020 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2020
Název:Zářívá postava
(Die Lichtgestalt)
Autor:Uwe Anton
Cyklus:Thoregon / Solární rezidence
Vydáno poprvé:9.5.2000
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 12821303 NGL = 48694890
Míč je kulatý - v Terranii trvá hra sto minut
Hlavní postavy románu:

Falo Gause - mladík z Terranie sleduje umíněně svůj životní cíl

Marie Romirez - mladá žena se musí několikrát rozhodnout

Lezant Butrung - fotbalista se přidá ke správné straně

Startac Schroeder - mutant se dívá na plány Falo Gausese raději kriticky

Moharion Mawrey - Rezidentní ministryně pro otázky mutantů změní Falovi život

Když v roce 1282 NGL1) společně se svým otce poprvé navštíví šestiletý Falo Gause fotbalový zápas v již v roce 245 NGL postavené Magellanově stadionu v Terranijské části Atlan-Village, je sportem a jeho atmosférou neochvějně uchvácen. Ve 13. století NGL tvrá fotbal celkem sto minut a na každé straně hraje deset hráčů. V následujících letech vynaloží Falo Gause všechno pro to, aby se stal fotbalistou, a prokáže při tom neobyčejně velký talent. Pouze svojí barvoslepost vidí jako lehký handicap. Falo nastupuje do juniorského mužstva Polárka Terranie. V sedmnácti letech poznává v roce 1293 NGL2) při tréninku Marii Romirez. Ačkoliv dívka nemá žádné porozumění pro jeho fotbalové nadšení, stává se z nich pár.

2. března 1295 NGL, při svých devatenáctých narozeninách, hraje Falo Gause poprvé v prvním mužstvu Polárka Terranie v Magellanově stadionu. Teprve když mladý fotbalista pozná, že Marie Romires je mezi publikem, padá z něj nervozita. Koncentruje se na hru, a Polárka zdolá v neposlední řadě díky Gauseovým schopnostem svého soka Luna Levitator. Kariéra Falo Gause je na vzestupu. Již brzy ho označují sportovní žurnalisté jako zářivou postavu fotbalu a srovnávají ho s legendárními hráči jako Pele, Hermelkamp, Langstitz a zvláště Beckenbauer.

V létě 1298 NGL Maria Romirez, která mezitím pracuje jako syntronická operátorka v Terrania Trustu, Gauseho a připojuje se k Heliotickým dětem. V sektářském fanatismu prožívá každou událost, která se týká Thoregonské agendy. Perryho Rhodana považuje za božího posla a interpretuje všechny jeho výroky jako směrnice své víry. Na Heliotické čočce, na platformě nad mraky, na které je vystavena slunečnímu světlu netlumenému atmosférou, pokračuje se svými měřeními.

Ztráta družky je pro Falo Gause drtivá. Selhává na hřištích a poprvé ve své kariéře musí být za své chyby vystřídán. Teprve na podzim 1299 NGL získá po půl roce herní pauzy zpět své schopnosti, a 10. června 1300 NGL, den před anexí hvězdokupy Hayok Arkonem3), získává s Polárkou znovu mistrovského titulu.

Úspěch ale mužstvo opustí, když ze svého Magellanova stadiónu musí odejít do nově postaveného a zcela moderního »Stadionu hvězd« mezi civilním astroportem u Crest Lake a obchodním přístavem Point Surfat. Když je v březnu 1301 NGL rozhodnuto, že Magellanův stadion má být zbourán, a na jeho místě se má postavit nová mutantská škola, vrhne Falo Gause celou svou popularitu na misky vah, aby tomu zabránil, a dostane se tak do konfliktu s Rezidenční ministryni Moharion Mawrey. Gause má úspěch, a v září 1301 NGL se Polárka Terrania vrací zpět na Magellanův stadion.

Koncem června 1302 NGL je Polárka obviněna svým sokem Luna Levitator, že Gause je monochrom-mutant a že podvádí při sportovních utkáních. Test, kterému je fotbalista začátkem června, těsně před poslední hrou sezóny, podroben, dokáže, že skutečně disponuje slabými telekinetickými schopnostmi, o kterých ale on sám nevěděl. Kariéra Falo Gause prudce skočí.

Na vlastní kůži prodělává Gause nyní agresivní odmítání, se kterým se velká část populace chová k monochrom-mutantům, ale Maria Romires, zklamaná zkušeností s Heliotskými dětmi, se k němu vrátí a dá mu sílu, bojovat za práva mutantů. V lednu 1303 NGL vyhlásí Gause v Helimain Calcinově Trivideové show svůj záměr, vytvořit mutanskou stranu, která bude zastupovat práva monochrom-mutantů. Ačkoliv Perry Rhodan a Moharion Mawrey, kteří chtějí zamezit další popularizaci, se vysloví proti tomu záměru, shromáždí se přibližně sto mutantů 2. června ke schůzi v Outer Space Hall, kde si Gause najal kancelář. Startac Schroeder poukazuje na nehorázné finanční prostředky, které by museli být vynaloženy na svolání všech šedesáti až osmdesáti tisíc monochrom-mutantů k valnému shromáždění na Terru, ale Gauseho bývalý spoluhráč Lezant Butrung prohlásí, že Polárka Terrania chce pro společný zájem uspořádat rozlučkovou hru pro Falo Gause.

Gauseho nápad, politicky si přisadit tím, že Polárka by hrála proti týmu Křišťálového impéria, ztroskotá kvůli neochotě arkonských úřadů. Proto 20. června na vyprodaném Magellanově stadionu nastoupí Polárka Terrania proti Luna Levitator. Pro Falo Gause je to nejlepší hra jeho celé fotbalové kariéry, a v průběhu sto minutové hry přichází od SolTelu zpráva o převodu potřebné částky a bezpočtu jednotlivých darů v celkové hodnotě sedmdesáti milionů Galaxů, o deset milionů víc, než je potřeba pro naplánovanou schůzi, která se má konat 10. srpna.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál