Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2011
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2011
Název:Fluut z Yuny
(Das Fluut von Yuna)
Autor:Susan Schwartz
Cyklus:Thoregon / Solární rezidence
Vydáno poprvé:7.3.2000
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1303 NGL = 4890
Na zakázané planetě - Terranci honí Seelenquella
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranský Rezident honí Morkhero Seelenquella na území Bluesanů

Kellmi - vysoký šaman přichází jako první Kraverk do kontaktu s lidmi

Bré Tsinga - kosmopsychložka vyjednává s obyvateli planety

Harun al-Kharud - velitel křižníku objeví cennou stopu

Morkhero Seelenquell - neznámá duchovní bytost narazí na mocné protivníky

S VESTA křižníkem LE-KR-44, kterému velí na Olympu narozený Harun al-Karud, přistane Perry Rhodan v blízkosti Kellmiho kmene, a Bré Tsinga získá důvěru nového vysoké šamana. Terranci jsou okouzleni zručností, s jakou Kraverkové vyzdobili Olom Hirkulum.

Harun al-Kharud nechá okolí kravrkské osady pečlivě prohledat shifty, ale teprve když strom Yoll odteleporuje pryč mladého zaměřovacího specialistu Rönera Wehra, je objevena první bronzová, kuželovitá sonda, s jejíž pomocí Morkhero Seelenquell hlídal Kraverky. Na mnoha místech planety pomohou Terranci Kraverkům, které Morkhero přepadl, aby jim ukradl Fluut. Výzkum 15. května 1303 NGL zjistí, že Fluut je bohatý na psionicky nabité látky, čímž je nosným materiálem pro psionické schopnosti. Bré Tsinga se domnívá, že Morkhero Seelenquell musel provést určité akce, aby zvýšil počet Kraverkských pářících rituálů.

Trim Marath se probudí z bezvědomí a zjistí, že Morkhero se zdržuje v LEIFU ERIKSSONOVI. Krátce na to, co se Perry Rhodan vrátí na vlajkovou loď, je přepaden Recou Baretusovou. Unikne atentátu a zjistí, že PsIso-síť Ertrusanky byla poškozena, takže jí Morkhero Seelenquell mohl převzít. Na Rhodanův příkaz se odebere Moo do jeskyně, kterou Rudo K'Renzerova zástupkyně prohledávala. Na základě infračervených stop rekonstruuje Moo, jak Morkhero a jeho dvojtyčoví roboti zdolali Recu Baretusovou. Sušený Fluut, který Terranci naleznou v jeskyni, rozdělí Kraverkům.

Kellmiho vyprávění o zdánlivě padající hvězdě, kterou za svého mládí pozoroval, vede Perry Rhodana do třicet kilometrů od Olmo Hirkulum vzdálených močálů Morrwo-Morrwo. Než LEIF ERIKSSON zaujme propočítanou polohu, odstartuje loď Morkhero Seelenquella, bronzový kulovitý křižník o průměru 180 metrů, který se svým bezpočtem nástaveb a prohloubenin připomíná spóry1). Malá loď překoná poutací pole a vlečný paprsek OBJEVITELského křižníku a unikne i dvaceti VESTA a CERES křižníkům, které za ní Rhodan pošle. Protože se bojí, že by mohl zabít nevinné, zřekne se Terranský rezident střelby na unikající loď.

Terranci opustí Morbienne III, a Kellmi daruje Bré Tsinze na rozloučenou umělecky malovaný kámen Sedmi šamanů.

Zpráva ze Sluneční soustavy informuje Perryho Rhodana, že nová Druhá Poselkyně (zní to divně, ale je to v pravidlech českého pravopisu ;) ) Thoregonu, nástupnice Kaif Chiriathy2) Druu Katsirya, vyšla z Hřibu na Trokanu. 29. května se LEIF ERIKSSON vydává zpět na Terru3).

Morkhero Seelenquell se zatím Zykstrel za Zykstrelem psionické energie z Fluutu zvětšuje. Mladá bytost je v nejlepší náladě, zároveň je ale zmatená, protože se zdá, že na krátký čas byla někým jiným. Kromě toho jí dráždí, že zná jméno Perry Rhodan. Morkhero, který tráví čas stavěním svých »Checkalurs4)« věží, se domnívá, že ho pochytil, když poprvé pátral po »jiných bytostech«5). Morkhero si přeje, aby Perry Rhodan zemřel6).