Perry Rhodan 2010 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2010
Název:Zvěstovatel Morkhera
(Morkheros Prophet)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Thoregon / Solární rezidence
Vydáno poprvé:29.2.2000
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 12991303 NGL = 48864890
Na planetě Morbienne III - bůh mluví ke Kraverkům.
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranský Rezident se vydává na let na Morbienne III

Trim Marath - mladý monochrom-mutant si troufá do říše Morkhero Seelenquella

Ewoscho - stíhací pilot prožije podivnou kariéru

Kellmi - mladí lovec zažije příchod světelné koule

Rudo K'Renzr - veliteli pomocného člunu vadí úskoky na jeho vlastním postupu

25. května 1303 NGL odstartuje LEIF ERIKSSON s Perry Rhodanem, Bré Tsingou, Blo Rakanem, Startac Schroederem, Trimem Marathem a Guckym k soustavě Morbienne1). Během letu vypráví Rakane o svém příteli Tru Dexnerovi, který v roce 3120 osvobodil obyvatele gatasské kolonie na Haelsümu, čtvrté planetě systému Lhütinnen, od parazitických Yuulom hybridů. Halutský výzkumník při tom objevil, že zmutované Yuulom-spóry jsou produktem zakázaného genetického experimentu. Z vděčnosti dostal od gatasské vlády rozsáhlý hvězdný katalog, v němž narazil na planetu Morbienne III, který je Gatasany registorvána jako Zerhüüynen (Zakázaný svět). Protože v bezprostřední blízkosti systému Morbienne provádí manévry dvě stě gatasských jednotek, vyšle Rhodan, který se chce vyhnout diplomatické roztržce, Rudo K'Renzera, Common Spikera a Ezmera Paravauna s křižníky typu CERES DON REDHORSE2), SEPTADIM a OKTOPUS. Ty odlákají Bluesany tím, že jejich virtuální projektory simulují kosmickou bitvu.

Modré slunce Morbienne se ukáže jako supersilný psí-zářič. Také třetí planeta je zahalena do mocné psionické aury a září v UHF oblasti silněji než jakýkoliv jiný kyslíkový svět ve známem vesmíru. Mutanti Gucky, Schroeder a Marat, kteří narozdíl od ostatní posádky LEIFA ERIKSSONA nemají žádné PsIso-sítě, upadnou do hluboké psionického komatu. Rhodan a Blo Rakane vidí příčinu nadbytku psionické energie v tom, že si Morkhero Seelenquell vybral Morbienne III jako svou základnu.

O rok dříve zpozoroval mladý Kraverkský lovec Kellmi z kmene Ruy, jak velká »hvězda« spadla do močáu Morrwo-Morrwo. Protože se Kellmi znepřátelil s Ewoscho a jeho loveckými oddíly, opustil své společníky a vydal se hvězdu hledat.

Kraverkové, které své slunce nazývají Yuna-Cum, žijí na úrovni doby kamenné. K výrobě nástrojů používají úchopové konce svých chobotů. Jen mužští Kraverkové, lovci, jsou inteligentní. Vzácné a znatelně větší samice, Kravvenky, slouží jen k rozmnožování a výživě. Z úlovků od Kraverků vyrábějí výživnou šťávu Sud. Zároveň ze své stravy extrahují osvěžující Fluut. Lovci Sud a Fluut sají pomocí svých chobotů z Kravvenek. Žádnou jinou výživu nemohou Kraverkové přijímat. Fluut hraje také důležitou roli při Kraverském rituálu Shruum, při kterém se s Kravvenkami páří. Zatímco Kraverkové nemají žádné psionické schopnosti, vykazují vražedné rostliny a zvířata Morbiennu značný počet rozdílných paradarů.

Kellmi se pomocí stromu Yoll teleportuje z bažin Morrwo-Morrwo do vzdáleného pohoří, aby tam hledal zřícenou Hvězu. Tady se připojí ke skupině Tarimarujských nomádů, kteří ho naučí jak používat sugestivní auru malých keřů Trose, a bránit se tak proti nebezpečným šelmám. Na rituálním místě v trosenským hájku v Khaum-Kaun prožije Kellmi svůj první Shruum. Teprve po dlouhé době opustí nomády a po nebezpečné cestě se vrátí do své domovské osady Olmo Hirkulum.

Ale kdysi nádherné místo je zpustlé a jeho 1850 obyvatelů žije v podivném mrákotném stavu. Když vysoký šaman Ewoscho, Kellmiův bývalý sok, svolá všechny obyvatele do poradního domu, prožije navrátilec, který může snést Morkherovo mentální vyzařování, jak vznikne nový bůh Kraverků z Olmo Hirkulum.

Ve svítící vejčité bublině se vznáší stříbřitý, bezhlavý dvounožec, na jehož ramenou sedí druhá, menší bytost. Jeho světle hnědá kůže je zvrásněná, nohy má tenké, a obě ruce ukončuje devět prstů. Vejčitá hlava, která je třemi trubicemi spojena s trupem, má na jedné straně lasturovité vyklenutí, na druhé stříbrnou hlavici3). Za ústy orámovanými bílými rty je vidět dvě řady ostrých, zlatých zubů. Na čele má dva rudě planoucí, vertikálně postavené, štěrbinovité otvory, ze kterých nejspíše vyzařuje Morkherova sugestivní síla. Morkhero požaduje od Kraverů daň ve formě sušeného Fluutu, kterou bude přijímat stříbrný nosič. Po tom se hrozivá bytost stáhne zpět.

Později vypráví starý Rogha navrátilci, jak se Morkhero po jeho zmizení objevil, jak si podrobil Olmonery, a jak z Ewoscho udělal nového vysokého šamana.

Kellmi kolem sebe shromáždí své přívržence a jednoho dne se vzbouří proti Ewoshovi. Když ho Morkhero krátce na to zabije, stane se Kellmi novým vysokým šamanem. S ostatními Kravery a Kravvenkami opustí spěšně Olmo Hirkulum, ale již v první noci se objeví Morkhero se svými stříbrně tyčovitými pomocníky a zabije 34 Kravvenek a 148 Kraverků, mezi nimi i Rogha. Nemajíce naději se pozůstalí rozhodnou vrátit se do osady.

27. května v 0:00 nařídí Perry Rhodan, aby LEIF ERIKSSON přistál na Morbienne III. Kraverkové vracející se zpět do Olmo Hirkulum pozorují přistání obrovského kulovitého křižníku.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál