Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan Neo > svazek 279
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 279
Název:Leticronův pád
(Leticrons Fall)
Autor:Rüdiger Schäfer
Vydáno poprvé:26.května 2022
Vydáno v češtině:-
Čas děje: 2107
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan

Leticron

Alaska Saedelaere

Thomas Rhodan da Zoltral

Dao-Lin-H'ay

Před sedmi desetiletími se astronaut Perry Rhodan setkal s mimozemšťany. Od té doby se lidstvo vydalo ke hvězdám a kolonizovalo další planety. Pak jsou ale Země a Měsíc nedobrovolně přeneseny do vzdálené kulové hvězdokupy M 3.

Když chce Rhodan tento proces zvrátit, je přenesen do hluboké minulosti. Po návratu domů v roce 2107 zjistí, že Supertěžcí se svým vůdcem Leticronem dobyli světy obývané Pozemšťany. Rhodan chce utlačované národy osvobodit.

V soustavě Spica nacházejí odbojové skupiny nové spojence v boji proti okupantům. Leticron zde utrpí těžkou porážku.

Jeho tyranii nad ostatními světy lidstva se však zatím nedaří porazit. Na krátkou dobu nastane ochromující klid před blížící se bouří. Pak události nabývají dramatického spádu – a vrcholí LETICRONOVÝM PÁDEM...


Na okraji Sluneční soustavy se objeví flotila 10‘000 teseraktů. Posbiové dávají Supertěžkým ultimátum. Pokud Leticron a jeho flotila neopustí Lokální bublinu do 48 hodin, zaútočí na ně teserakty. Perry Rhodan se rozhodne odletět do Sluneční soustavy s FAIRY, aby se pokusil zabránit nejhoršímu.

Leticron však sám odpovídá ultimátem. Pokud Posbiové zaútočí, odpálí na Marsu tři ukryté arkonské bomby a vyhladí tak planetu i se zbylým lidstvem, které ve Sluneční soustavě zůstalo.

Navzdory varování svých přátel se Perry Rhodan postaví Leticronovi a má v plánu s ním vyjednávat. Chce zachránit Mars a ostatní planety Sluneční soustavy před následky vesmírné bitvy mezi Posbii a Supertěžkými.

Nasazené týmy členů marťanského odboje dokážou odhalit a zneškodnit dvě bomby. Rhodanův syn Thomas a Jessica Tekenerová se však ani s Guckyho pomocí nedokážou úspěšně dostat ke třetí.

Když Leticron hrozí, že bombu odpálí, objeví se Sestra Hlubiny Dao-Lin-H'ay a varuje ho. Když odmítne sundat prst ze spouště, požádá kočičí bytost Alasku Saedelaereho, aby sundal svou masku a ukázal Leticronovi, jaká hrozba je všechny čeká, pokud se nebude řídit jejím plánem. Vůdce Gon-Mekarů je tímto pohledem natolik zastrašen, že se vzdá a stáhne svou flotilu ze Sluneční soustavy i všech kolonií a stáhne se do M13.

Vláda Terranské unie, obyvatelé Marsu a kolonií i posádka SOL si konečně mohou oddechnout. O tři dny později, o Vánocích roku 2107, však Perry Rhodan v centrále SOL zkolabuje a umírá.