Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan Neo > svazek 278
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 278
Název:Temné srdce Makka
(Makkos finsteres Herz)
Autor:Rainer Schorm
Vydáno poprvé:12. května 2022
Vydáno v češtině:-
Čas děje: 2107
Hlavní postavy románu:

Icho Tolot

Tro Khon

Mentro Kosum

Carnacki

Sorgator

Před sedmi desetiletími se astronaut Perry Rhodan setkal s mimozemšťany. Od té doby se lidstvo vydalo ke hvězdám a kolonizovalo další planety. Pak jsou ale Země a Měsíc nedobrovolně přeneseny do vzdálené kulové hvězdokupy M 3.

Když chce Rhodan tento proces zvrátit, je přenesen do hluboké minulosti. Po návratu domů v roce 2107 zjistí, že Supertěžcí se svým vůdcem Leticronem dobyli světy obývané Pozemšťany. Rhodan chce utlačované národy osvobodit.

Pozemšťané se dozvídají o existenci nové zbraně, jež by se mohla dostat do rukou nepřítele. Proto se Haluťan Icho Tolot, Bestie Tro Khon a Emocionaut Mentro Kosum vydávají do soustavy Spica.

Pouze s pomocí Vitaliánů, skupiny odporu proti nadvládě Supertěžkých, se jim podaří probojovat ke svému cíli. Jejich tým proniká stále hlouběji a hlouběji zónou smrti – je to TEMNÉ SRDCE MAKKA...


Icho Tolot, Tro Khon, emocionauti Mentro Kosum a Carnacki a NATHANŮV interpret Lucifer se svým MINSTRELEM se na palubě DOLANU dostávají na Makko. Na uměle vytvořené konstelaci asteroidů a planetek, kterou vybudovali Posbisové, se nachází něco tajemného, po čem Leticron pátrá. Proto má flotila Supertěžkých za úkol uzavřít prostor v bezprostředním okolí. Díky Vitaliánům, kteří odlákají jejich pozornost a napadnou křižníky Gon-Mekarů, se DOLANU podaří nepozorovaně dostat až k Makku a proniknout do jeho nitra.

Sleduje je však Gon-Mekara Sorgator, který stále pátrá po dvou Cyboranech, kteří podle něj mohou za neúspěch jeho výcviku na emocionauta. Posbiové uvnitř Makka Sorgatorovu loď vyřadí z provozu, Icho Tolot Supertěžkého však včas zachrání před smrtí.

S pomocí CLAVISU se DOLANU a jeho posádce daří pronikat stále hlouběji do konglomerátu planetoidů. Trojsféra, v níž se nachází teserakt, není vhodná pro biologický život, což platí i pro poloorganický DOLAN. Temporální efekty a hyperenergie ještě navíc ztěžují let. Mentro Kosum se stává emocionautem DOLANU a Icho Tolot zpevní strukturu organické vesmírné lodi, aby se mohla dostat dál. Mezitím je Bestie Tro Khon »připravován« MINSTRELEM – k čemu, se ukáže až později.

Carnacki využije chvíle nepozornosti, spojí se se zachráněným Sorgatorem a společně ukradnou CLAVIS. Carnacki má totiž v těle amébofága, který z něj učinil Leticronova špeha. Byl to také on, kdo ve jménu Leticrona vyhodil do vzduchu Lykeion na Cyboře. Nyní chce do své moci dostat CLAVIS i tesarakt, obrovskou vesmírnou loď Posbiů, aby je mohl předat vůdci Supertěžkých. Tro Khon, jehož proměna byla dokončena právě včas, je pronásleduje na cestě k teseraktu. Bestie si poradí se Sorgatorem a Carnacki je po dosažení teseraktu zmrazen obrannou reakcí CLAVISU. Tro Khon, nebo spíše jeho mozek, se stává kormidelníkem teseraktu. Nemůže však zabránit tomu, aby CLAVIS vyslal volání o pomoc, které přivolá roj dalších křižníků a teserakt se poté stává jejich velící jednotkou.