Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan Neo > svazek 277
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 277
Název:Spící bohyně
(Die schlafende Göttin)
Autor:Lucy Guth
Vydáno poprvé:28. dubna 2022
Vydáno v češtině:-
Hlavní postavy románu:

Atlan da Gonozal

Mirona Thetin

Toja Hainu

Yagthara Agh'Hay-Boor

Před sedmi desetiletími se astronaut Perry Rhodan setkal s mimozemšťany. Od té doby se lidstvo vydalo ke hvězdám a kolonizovalo další planety. Pak jsou ale Země a Měsíc nedobrovolně přeneseny do vzdálené kulové hvězdokupy M 3.

Rhodan chce tento proces zvrátit, ale uvízne s vesmírnou lodí SOL 10 000 let v minulosti. Když se v roce 2107 vrátí domů, zjistí, že Supertěžcí a jejich vůdce Leticron dobyli světy obývané Pozemšťany.

Poté na SOL dorazí záhadná zpráva. Ukáže se, že matka nesmrtelného Arkonida Atlana, kterou Leticron unesl před 10 000 lety, je stále naživu. Je zřejmě vězněna na Marsu.

Atlan se chce okamžitě vydat na cestu, aby ji zachránil. Perry Rhodan to považuje za příliš riskantní a staří přátelé se pohádají. Atlan se však nenechá odradit – čeká na něj SPÍCÍ BOHYNĚ...


SOL obdrží zakódovanou zprávu, která je zjevně určena Atlantovi. Není známo, kdo ji odeslal, ale její obsah naznačuje, že Atlanova matka, imperatrix Yagthara Agh'Hay-Boor je stále naživu a potřebuje jeho pomoc. Souřadnice odkazují na místo, které je skryto pod Leticronovou pevností na Marsu. Atlan chce se chce samozřejmě ihned vydat na pomoc své matce. Kvůli tomu se však pohádá s Perrym Rhodanem, jenž má podezření, že ho má zpráva chytit do pasti. Atlan nakonec odlétá na Mars i s Mironou Thetin, aby záležitosti přišli na kloub.

Na Marsu je však pro ně obtížné operovat, aniž by je hlídky Gon-Mekarů odhalily. Po několika neúspěších, přičemž jsou i málem zatčeni, jim nabídne pomoc Staromarťanka Toja Hainu nabídne pomoc. Nejprve ale musí projít zkouškou. Vyčerpávajícím pochodem nad a pod marťanskou pouští nejvíce trpí Mirona Thetin, jejíž buněčný aktivátor selhává stále častěji. Tyto poruchy ji ovlivňují nejen fyzicky, ale především psychicky.

Nakonec se jim společně podaří Atlantovu matku najít a Arkonidan se s ní ještě stihne rozloučit, než zemře. Poté, co ji již potřetí ztratil, konečně nachází smír sám se sebou. Jen Mironu pořád pronásledují tajemství, o která se s Atlanem stále nepodělila.