Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan Neo > svazek 276
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 276
Název:Fáze Cybora
(Die Cybora-Etappe)
Autor:Rainer Schorm
Vydáno poprvé:14. dubna 2022
Vydáno v češtině:-
Čas děje: 2107
Hlavní postavy románu:

Mentro Kosum

Carnacki

Icho Tolot

Tro Khon

Lucifer

Sorgator

Před sedmi desetiletími se astronaut Perry Rhodan setkal s mimozemšťany. Od té doby se lidstvo vydalo ke hvězdám a kolonizovalo další planety. Pak jsou ale Země a Měsíc nedobrovolně přeneseny do vzdálené kulové hvězdokupy M 3.

Rhodan chce tento proces zvrátit, ale uvízne s vesmírnou lodí SOL 10 000 let v minulosti, v době strašlivé války. Po návratu do roku 2107 zjišťuje, že Supertěžcí se svým vůdcem Leticronem dobyli terranské kolonie i další hvězdné říše. Rhodan chce utlačované národy osvobodit.

Lidé objeví datový nosič s informacemi, které naznačují, že Leticron pravděpodobně získal novou zbraň. Chce ji využít pro své další dobyvačné tažení.

Proto se Haluťan Icho Tolot, Bestie Tro Khon a emocionaut Mentro Kosum vydávají na průzkumnou misi do soustavy Spica. Jako důležitý krok v boji proti okupantům se ukazuje FÁZE CYBORA...


Emocionaut Mentro Kosum, Haluťan Icho Tolot a Bestie Tro Khon letí s DOLANEM do soustavy Spica, kterou také okupuje Leticron. Přistanou nepozorovaně na Cyboře, kolonii vybudované NATHANEM, kde Posbisové cvičí nové emocionauty. Mentro Kosum se jako rodilý Cyboran vmísí mezi místní obyvatele a díky svému starému příteli Carnackému naváže kontakt s MINSTRELEM. Pouze sám NATHAN jim totiž může ukázat cestu do své tajné enklávy na planetě Makko, kde je možné dekódovat přísně tajné informace z buly, jíž získali Vitaliáni, a Posbiové ji nazývají CLAVIS.

Během slavnostního představení nového ročníku emocionautů se však něco obrovsky pokazí. Leticron donutil Posbie, aby i ze Supertěžkých cvičili emocionauty. Ti však v žádném případě nejsou vhodnými kandidáty. Pokus se již poněkolikáté nezdaří a všichni muži záhy umírají nebo mají těžce poškozený mozek. Následuje boj, které vyvrcholí zničením celé budovy, Lykeionu, a konfliktem mezi Posbii a Leticronovými stoupenci.

Kybernetické implantáty Mentra Kosuma jsou poškozené. S pomocí starého přítele se mu podaří uprchnout a dostat se k NATHANOVU interpretovi jménem Lucifer, který mu nejen opraví implantáty, ale zároveň ho konečně spojí s MINSTRELEM.

Právě v tu dobu je objeví jeden z neúspěšných emocionautských kandidátů Supertěžkých, který záhadným způsobem přežil. S Kosumem má nevyřízené účty, protože se domnívá, že právě on je zodpovědný za sabotáž. Naštěstí do bitvy zasáhne Icho Tolot a podaří se mu dostat Mentra Kosuma, Minstrela i jeho interpreta do bezpečí.