Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan Neo > svazek 275
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 275
Název:Plíživý chlad
(Kriechende Kälte)
Autor:Ruben Wickenhäuser
Vydáno poprvé:31. března 2022
Vydáno v češtině:-
Hlavní postavy románu:

Thomas Rhodan da Zoltral

Jessica Tekenerová

Sec Tinker

Před sedmi desetiletími se astronaut Perry Rhodan setkal s mimozemšťany. Od té doby se lidstvo vydalo ke hvězdám a kolonizovalo další planety. Pak jsou ale Země a Měsíc nedobrovolně přeneseny do vzdálené kulové hvězdokupy M 3.

Rhodan chce tento proces zvrátit, ale uvízne s vesmírnou lodí SOL 10 000 let v minulosti, v době strašlivé války. Po návratu zjišťují, že Supertěžcí se svým vůdcem Leticronem dobyli terranské kolonie i další hvězdné říše.

Rhodan chce osvobodit utlačované národy, v čemž ho podporuje hnutí odporu Vitaliánů. V poškozené vesmírné lodi objeví datové úložiště. Informace v něm obsažené lze dekódovat pouze na Marsu.

Syn Perryho Rhodana Thomas se vydává na nebezpečnou misi na Rudou planetu. Tajemství, která hledají, však chrání PLÍŽIVÝ CHLAD...


Thomas Rhodan da Zoltral se s pomocí Vitaliánů dostane na poškozenou vesmírnou loď Gon-Mekarů, kde se mu podaří získat datovou bulu obsahující důležité informace. Artefakt je však nakažen nekontrolovaně se šířícím chladem, který zmrazí vše, co se k němu přiblíží. Chlad se na palubě lodi šíří jako živý organismus, padla mu za oběť celá posádka i členové Thomasova týmu. Tom odlétá na MEMORY, přísně tajnou vesmírnou stanici Vitaliánů ve Sluneční soustavě. Ale dokonce ani zde nelze údaje z buly přečíst. Pouze Supertěžcí na Marsu mají technologii, která dokáže zprávu dešifrovat, jde ale o čas, protože plíživý chlad napadl už i datový nosič a nezbývá moc, než informace v něm budou nadobro ztraceny.

Thomas se vydává s Jessicou Tekenerovou na tajnou misi na Mars. Tam se setkají s Posbim, který je zavede na utajenou základnu armády Supertěžkých. Pouze zde, v Aeráriu, je možné přečíst informace uložené v bule. Nakonec se jim podaří se jim úspěšně proniknout do Aerária, ale krátce nato je objeví Gon-Mekarové. Posbi se obětuje a zničí Aerárium, aby Tom a Jessica mohli uniknout i s bulou a dekódovanými daty.

Vitaliáni nyní mají tajné informace o kolonii Cybora, kterou založil NATHAN, a právě tam směřují jejich další kroky.