Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan Neo > svazek 280
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 280
Název:Cizejší než cizinec
(Fremder als fremd)
Autor:Lucy Guth
Vydáno poprvé:9. června 2022
Vydáno v češtině:-
Čas děje: 2107
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan

Doynschto

Torytrae

Zamor Ebbebrecht

Kavak-Senn

Před sedmi desetiletími se astronaut Perry Rhodan setkal s mimozemšťany. Od té doby se lidstvo vydalo ke hvězdám a kolonizovalo cizí světy. Zapletlo se však také do vesmírných bitev, které vedly k dramatickým následkům.

Země a Měsíc již několik let obíhají kolem cizího slunce ve vzdálené kulové hvězdokupě M 3. Supertěžcí pod velením svého vůdce Leticrona navíc již několik let okupují Sluneční soustavu a všechny koloniální planety Země. Teprve po pěti letech je dokáží Posbisové, robotičtí přátelé lidstva, vyhnat.

Zatímco se lidé z této doby vzpamatovávají, stane se na konci roku 2107 něco strašného: Perry Rhodan se zhroutí mrtev. Co se s Terrancem stalo? Ukáže se, že se ocitl – ale pouze svým mozkem – na neznámé planetě. Rhodan je CIZEJŠÍ NEŽ CIZINEC...


Perry Rhodan se znenadání probouzí v naprosté tmě, bez jakýchkoli smyslových podnětů. Netuší, co se stalo a kde je. Už si myslí, že v prázdnotě přichází o rozum, když v tom cítí, že se něco děje.

Yanztrooňan Doynschto pracuje jako tzv. cerebrální sestra v mozkové bance na planetě Nopaloor. Pečuje o čerstvě vyjmuté mozky neboli ceynachy, které připravuje k uskladnění nebo k transplantaci do jiných hostitelských těl. Obchod s mozky je totiž v galaxii Naupaum velice módní záležitostí a není neobvyklé, že někteří obyvatelé mají dva i více takových mozků. Pak ale na stůl dostane ceynach, který je úplně jiný a zcela se vymyká jeho dosavadním zkušenostem. Rozpozná, že se jedná o něco výjimečného a aby ho udržel naživu, musí ho transplantovat do hostitelského těla.

Perry Rhodan se poté probouzí v těle mladého Yanztrooňana Hayvatschyta. To, co Doynschto udělal, však může poškodit jeho dosavadní kariéru, a tak společně utíkají. Rhodan se učí fungovat v novém těle a zorientovat se v neznámé civilizaci, v níž se momentálně ocitl: na mimozemském světě v galaxii M 84 vzdálené 43 milionů světelných let od Země. Na útěku se dostávají jak na povrch zcela přelidněného Napalooru, tak i do jeho podsvětí, kde se prodírají katakombami, špínou a odpočívají na těch nejhorších místech, prozkoumávají černé trhy, kasina a další pochybné podniky. To vše proto, aby si zajistili místo na palubě vesmírné lodi, protože Perry Rhodan se chce co nejdříve dostat zpět domů a zjistit, co se stalo s jeho tělem. V patách jim však je lovkyně cejnachů Torytrae, která jim v útěku z Napalooru brání. Před ní jsou nakonec zachráněni místní rebelskou organizací a vzati do jejich tajného úkrytu. Vůdce opoziční skupiny Rhodanovi slibuje pomoc, na oplátku chce však pomoci zničit Pasch-Okan.