Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan Neo > svazek 281
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 281
Název:Lovkyně ceynachů
(Die Ceynach-Jägerin)
Autor:Ben Calvin Hary
Cyklus:5. epocha / Odysea
Vydáno poprvé:23. června 2022
Vydáno v češtině:-
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan

Torytrae

Laikytsch

Noc

Yammot

Před sedmi desetiletími se astronaut Perry Rhodan setkal s mimozemšťany. Od té doby se lidstvo vydalo ke hvězdám a kolonizovalo cizí světy, zapletlo se však také do mnoha vesmírných bitev.

Země a Měsíc již několik let obíhají kolem cizího slunce ve vzdálené kulové hvězdokupě M 3. Supertěžcí pod velením svého vůdce Leticrona navíc obsadili Sluneční soustavu a všechny koloniální planety Země. Teprve po pěti letech se je podaří opět vyhnat.

V roce 2107 je mozek Perryho Rhodana unesen na vzdálenou planetu. Terranec se musí zorientovat v cizí kultuře.

Přesto si rychle získává příznivce, kteří by mu mohli pomoci při návratu domů. Na oplátku má podpořit skupinu rebelů při záhadné misi. Nezbývá mu moc času – protože ho neúnavně pronásleduje LOVKYNĚ CENJNACHŮ…


Mozek Perryho Rhodana v těle mladého Yaanztroňana Hayvatschyta zachránila před lovkyní Torytrae skupina rebelů říkající si Caddron-Vaga. Obávaná hmyzí lovkyně jde z nejasných pohnutek po Rhodanovu mozku, ale není jediný. Její konkurent Noc chce Rhodana dostat dříve než ona. Z toho důvodu také vydírá Laikytsche, plánovače misí rebelů. Ten vláká své druhy společně s Rhodanem do pasti.

Zatímco se všichni domnívají, že se rebelové chystají zaútočit na Pasch-Okan, úřad, který má na Yaanztronu na starosti transmitery, přepadne je Noc v budově. Ale v momentu, kdy se zmocní Rhodana a jeho hostitelského těla, zasáhne Torytrae a pomůže Rhodanovi a ostatním rebelům uniknout. Později se jí je podaří znovu zadržet, ale pak se Laikytsch obětuje a odpálí bombu.

Rhodanovi a zbytku oddílu se podaří uniknout, a tak se i dál nepozorováni mohou skrývat na Yaanztronu. Jedna zásadní věc Rhodanovi v Pasch-Okanu neunikne: jeho architektura je až nápadně zaměřena na číslo devět. Proto také předpokládá, že by mohl být dílem Loowerů. O tom však jeho společníci nechtějí ani slyšet.