Perry Rhodan Neo 212 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 212
Název:Svět beznadějných
(Welt der Hoffnungslosen)
Autor:Susan Schwartz
Cyklus:Temný život / Kompariát
Vydáno poprvé:1. listopadu 2019
Vydáno v češtině:-
Čas děje: 2089
Hlavní postavy románu:

Ronald Tekener

Perry Rhodan

Merkoš

Galduta (J'uara Kiqido)

Tarkinaš

Gucky

Padesát let poté, co se lidstvo vydalo ke hvězdám, kolonisté založili první osady na Měsíci a Marsu, jakož i na několika dalších planetách mimo Sluneční soustavu. Cesta do vesmíru je náročná a dobrodružná. Ale pod vedením Perryho Rhodana lidé dosud překonali každé nebezpečí.

V roce 2089 jsou však konfrontováni s protivníkem, s jakým se ještě nikdy nesetkali. Agresivní temný život ohrožuje Solární unii, má děsivý dopad na jednotlivce, tak i na celé světy. Aby rozluštil záhadu temného života, musí Rhodan a jeho společníci podniknout nebezpečnou výpravu na druhou stranu Mléčné dráhy – do tajemného Kompariátu. Při cestě ale dojde k tragické nehodě. A Rhodanova kosmická loď, FANTASY, je uvězněna v neznámé oblasti.

Poté, co překonali překážku v podobě Kamene nářků, vydává se posádka opět na cestu – a ocitá se na smrtícím SVĚTĚ BEZNADĚJNÝCH…


Galduta je dítě, které se snaží za každých okolností přežít. Je vystavena světu, který se hemží nebezpečnými formami života, vše kolem je infikováno temným životem a každý den se ve vzduchu vznáší blížící se smrt. Ale ona sama neumírá, naopak je den ode dne silnější než všichni kolem ní. Díky mutacím způsobeným temným životem, které se projevují na jejím těle, se dokáže bránit vůči všudypřítomným predátorům.

Jedenoho dne se Galduta rozhodne najít místo, které je opředeno legendami. Je to místo, kde nikdo netrpí a není nemocen a všichni zde mohou svobodně žít. To, co na konci své cesty najde, není to, v co doufala, je to něco mnohem většího. Na planetě, daleko ode všech, vznikla nová civilizace, jejíž příslušníci sdílejí společnou touhu dostat se do vesmíru a potrestat ty, kteří je zde zanechali.

Posádka FANTASY je opět pronásledována nočními můrami. Podle všeho byl aktivován druhý Kámen nářků, který má za úkol varovat všechny před nebezpečnou nákazou temným životem. Perry Rhodan a jeho přátelé se však nenechají zastavit. Rhodan společně s Ronaldem Tekenerem a Merkošem odlétá na planetu jménem Hakruveen. Zbytek posádky se i s lodí odebere do bezpečné vzdálenosti mimo vliv Kamene.

Na povrchu dochází k šokujícímu zjištění. Planeta slouží jako karanténní svět pro nemocné nakažené temným životem. Merkoš poprvé přiznává, že celý sektor Omniotického kompariátu je zasažen nekontrolovatelnou pandemií a toto je jediná možnost, jak ochránit zdravé obyvatelstvo. Rhodan a Tekener bezprostředně zažívají následky strašlivé nemoci – všudypřítomné utrpení a následnou strašlivou smrt. Všude na planetě se nachází vraky starých transportních lodí, které jsou porostlé místní agresivní faunou a flórou. Stejně tak se ve vzduchu nachází neuvěřitelné množství pro Terrance smrtelných spor. Při průzkumu terénu zjišťují, že je na planetě něco špatně – podle Merkoše je vždy o všechny potřeby nemocných postaráno, protože každý svět má na povel tzv. Vimatar, pověřenec Kompariátu a strážce Vimatu. Ten se ale nehlásí.

Skupinka je poté zadržena J'uarou Kiqido, jak si nyní Galduta říká, a jejími lidmi. Ti chtějí unést FANTASY, aby se pomstili Kompariátu. Rhodanovi se je ale podaří přesvědčit, aby na planetě zůstali, protože by jejich odlet měl tragické následky. Tekener úspěšně vypne druhý Kámen nářků a společně objeví zásoby a roboty, které pak dají k dispozici J'uaře Kiqido a místním obyvatelům. A nakonec narazí na ještě jedno překvapení – objeví funkční vitron a v něm spícího Oproňana. Ten si říká Tarkinaš a rozhodne se připojit k posádce FANTASY, aby si planeta mohla žít vlastním životem.

Aktuální data:
28.11.2021
1566 před NGL
28. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459546.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!