Perry Rhodan Neo 211 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 211
Název:Kámen nářků
(Der Schreiende Stein)
Autoři:Michelle Stern, Lucy Guth
Cyklus:Temný život / Kompariát
Vydáno poprvé:18. října 2019
Vydáno v češtině:-
Hlavní postavy románu:

Laura a Sophie Bull-Legacy

Perry Rhodan

Nadine Baya

Merkoš

Ronald Tekener

Pari Sato

Padesát let poté, co se lidstvo vydalo ke hvězdám, kolonisté založili první osady na Měsíci a Marsu, jakož i na několika dalších planetách mimo Sluneční soustavu. Cesta do vesmíru je náročná a dobrodružná. Ale pod vedením Perryho Rhodana lidé dosud překonali každé nebezpečí.

V roce 2089 jsou však konfrontováni s protivníkem, s jakým se ještě nikdy nesetkali. Agresivní temný život ohrožuje Solární unii, má děsivý dopad na jednotlivce, tak i na celé světy.

Aby rozluštil záhadu temného života, musí Rhodan a jeho společníci podniknout nebezpečnou výpravu na druhou stranu Mléčné dráhy – do tajemného Kompariátu. Při cestě ale dojde k tragické nehodě. A Rhodanova kosmická loď, FANTASY, je uvězněna v neznámé oblasti.

Celá posádka trpí děsivými nočními můrami – jedná se o předzvěst strašlivé hrozby? A v centru všech zlověstných vizí stojí KÁMEN NÁŘKŮ…


Po katastrofě, která z nenadání zasáhla FANTASY, uvízl křižník na jižní straně Galaxie. Zatímco opravy lodi probíhají v plném proudu, členové posádky stále více trpí nočními můrami. Téměř každý na palubě se cítí ospalý a vyčerpaný, což vede k nejrůznějším chybám. Gucky věří, že noční můry pocházejí z Kamene nářků, který se nachází na blízké planetě. Když poté Gucky a další lidé upadají do kómatu, Perry Rhodan, dvojčata Laura a Sophie Bull-Legacy, sourozenci Tekenerovi a Oproňan Merkoš se rozhodnou, že musí udělat vše pro to, aby Kámen nářků deaktivovali a vydají se na planetu. Merkoš Rhodanovi důrazně vysvětluje, že Kámen je mechanismem Kompariátu, který má sloužit jako varování a zabránit tomu, aby nikdo nevstoupil do oblasti kontaminované temným životem.

Na palubě FANTASY je postupně jediným rozumně uvažujícím členem posádky pouze technička Nadine Baya, která se rozhodne, že zbylé kolegy, kteří jsou sice bdělí, ale i tak prochází nočními můrami, nechá uspat.

Výsadek si na planetě nevede o mnoho lépe, účinky Kamene nářků jsou s menší vzdáleností stále intenzivnější, nejvíce trpí Jessica Tekenerová, které se zdá o Iratiu Hondrovi a dokonce se na »jeho« rozkaz pokusí zabít Merkoše. Perrymu Rhodanovi se ve snu zjeví jeho pohřešovaná dcera Nathalie. Nejlépe situaci díky svému výcviku zvládají dvojčata Bull-Legacy. Nakonec je to Sophie, která se obětuje a rozhodne se sama Kámen deaktivovat. Je sice úspěšná, ale skončí v bezvědomí. Zpět na lodi na ošetřovně pak vrchní lékařka Pari Sato zjišťuje, že je Sophie sice nezraněná, ale z nevysvětlitelných důvodů nemůže mluvit. Ostatní členové posádky se postupně také probírají z vlivu Kamene nářků. Perry Rhodan se zmiňuje o zvláštním fenoménu, který se objevil při deaktivaci Kamane a který již kdysi viděl - temném kruhu...

Aktuální data:
17.9.2021
1566 před NGL
4. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459474.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!