Perry Rhodan Neo 210 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 210
Název:Zachraňte Rhodana!
(Rettet Rhodan!)
Autor:Oliver Plaschka
Cyklus:Temný život / Kompariát
Vydáno poprvé:4. října 2019
Vydáno v češtině:-
Čas děje: 17. srpna 2089
Ukradnou novou kosmickou loď. Utečou ze Země. Cenou je život Perryho Rhodana!
Hlavní postavy románu:

Thora Rhodan da Zoltral

Reginald Bull

Perry Rhodan

Thomas Rhodan da Zoltral

Silvia Taussing

Giordano Ricci

Ronald Tekener

Mentro Kosum

Padesát let poté, co se lidstvo vydalo ke hvězdám, kolonisté založili první osady na Měsíci a Marsu, jakož i na několika dalších planetách mimo Sluneční soustavu. Cesta do vesmíru je náročná a dobrodružná. Ale pod vedením Perryho Rhodana lidé dosud překonali každé nebezpečí.

V roce 2089 jsou však konfrontováni s protivníkem, se kterým se ještě nikdy nesetkali. Tajemný temný život ohrožuje Solární unii, má děsivý dopad na jednotlivce, tak i na celé světy. I Perry Rhodan je jím zasažen a sám je na pokraji smrti. Aby rozluštil záhadu temného života, musí Rhodan a jeho společníci podniknout nebezpečnou výpravu na druhou stranu Mléčné dráhy – do tajemného Kompariátu. Ale nemá k tomu potřebnou podporu pozemské vlády.

Rhodanovi věrní přátelé přicházejí s odvážným plánem. Jejich úkolem je: ZACHRAŇTE RHODANA!


Perry Rhodan se od doby, kdy Terranská rada odmítla odlet FANTASY, smířil se smrtí. Jeho rodina a přátelé však tento rozsudek nechtějí přijmout. Thora naplánuje ukrást FANTASY a dostat tak Rhodana bezpečně na Lashat. Domovina Oproňana Merkoše je totiž nyní jedinou nadějí na vyléčení temného života. Zároveň by zde lidé mohli také objevit cenné informace k boji proti Iratiu Hondrovi, který si chce podmanit terranské kolonie. Všichni zúčastnění ochotně přijímají všechna rizika, která jsou s odvážným plánem spojena. Nezbývá jim už nic jiného než přesvědčit samotného protektora, který o dění kolem nemá prozatím ani tušení.

Akce nakonec uspěje, Rhodan ale rozhodne, že se na cestu vydá sám pouze s nejnutnější posádkou experimentálního křižníku a FANTASY tak odlétá pomocí lineárního pohonu na jižní stranu Galaxie. Cestou ještě na NATHANOVO doporučení v systému Spica naberou emocionauta Mentro Kosuma, jenž se stává novým pilotem FANTASY. Let prozatím probíhá bez problému, ale těsně předtím, než dosáhnou svého cíle, dojde během lineárního letu ke katastrofě. FANTASY bez pomoci uvázne uprostřed prázdnoty v neznámé oblasti. V tu chvíli však nikdo netuší, že šéfinženýr Froser Metscho je pravděpodobně stále pod vlivem Iratia Hondra a je tedy zodpovědný za selhání pohonu a tragickou smrt několika členů posádky.

Aktuální data:
16.9.2021
1566 před NGL
3. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459473.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!