Perry Rhodan Neo 209 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 209
Název:Válka v mojí hlavě
(Der Krieg in meinem Kopf)
Autor:Rüdiger Schäfer
Vydáno poprvé:20. září 2019
Vydáno v češtině:-
Čas děje: srpen 2089 / březen 2072, prosinec 2073, březen 2076, leden 2077
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan

Froser Metscho

Iratio Hondro

Reginald Bull

Thora Rhodan da Zoltral

Maui John Ngata

Froser Metscho pracuje jako technik na Měsíci na přísně tajném projektu FANTASY, první terranské kosmické lodi s lineárním pohonem. Sám ale zažívá vnitřní boj, protože je jen loutkou svého bývalého přítele Iratia Hondra.

Perry Rhodan se ve vládní budově Terranské unie ve společnosti své ženy Thory připravuje na proslov před Terranskou radou. Chce ji tímto oficiálně požádat, aby mu byl umožněn let na planetu Lashat, která se nachází na druhé straně Mléčné dráhy. A to rok před plánovaným dokončením lodi. Merkoš věří, že to je jediné místo, kde by protektorovi mohli pomoci, protože byl nakažen temným životem a jeho buněčný aktivátor vypovídá službu. Po chvíli se k nim přidá Reginald Bull a společně sledují proslov Stelly Michelsen, administrátorky Terranské unie. Poté odchází na shromáždění rady, protože je čas na Rhodanův proslov.

Administrátorka Stella Michelsen protektora přivítá a uvede na shromáždění. Thora a Bull společně s prezidentem Solární unie Maui Johnen Ngatou sledují Rhodanův projev z tribuny pro hosty. Perry Rhodan přednáší svůj projev za všeobecného nadšení přísedících a před zraky tisíců reportérů, protože protektorův osud sledují v přímém přenosu i miliardy obyvatel celé Unie. Perry Rhodan zmiňuje, že je nutné podniknout cestu na Lashat nejen z jeho osobních důvodů, ale také kvůli hrozbě, kterou představuje Iratio Hondro a temný život, jenž může být hrozbou pro celý vesmír. K cestě ale nemůže použít svou stávající vlajkovou loď CREST II, protože při transici hrozí úplné selhání jeho buněčného aktivátoru. Jeho jedinou možností je tedy použít experimentální křižník FANTASY, který využívá tzv. quintadimový paralelní pohon, typ nového lineárního pohonu. V polovině věty ale Rhodan z ničeho nic omdlí a před zraky všech padá k zemi…

Protektorův proslov i následný pád sleduje také Froser Metscho, všechny televizní stanice ho přenáší do největších detailů. Vidí, jak mu na pomoc ihned spěchá jeden z přítomných politiků, následují ho medoroboti, kteří ho odváží pryč na nosítkách. Thora a Bull za ním odchází z tribuny. V tom Metscho dostává zprávu od Hondra. Všechna jejich komunikace probíhá přes tzv. Human Community Mesh, svobodnou síť, která je veřejně dostupná všem občanům Unie a není nijak monitorována. Hondro mu předal šifrovací program, jehož pomocí má sabotovat FANTASY. Dále po něm žádá, aby získal kompletní plány lineárního pohonu, který chce v budoucnu využít pro své cíle.

Perry Rhodan se probouzí na CRESTU II ve společnosti Merkoše, který mu infuzí vpravuje speciální gelovou substanci pocházející z Vitronu. Ta je momentálně jediný lék, jenž mu může pomoci zotavit se z následků výpadku buněčného aktivátoru, také známého jako »syndrom BA«. Rhodan chce po něm upřímnou odpověď – podle všeho mu zbývá už jen několik týdnů času, než dojde k neodvratitelnému. Po krátké návštěvě doktora Steflova Rhodan opouští ošetřovnu a vydává se do centrály. Thora je pohlcena do své práce, protože i přes obsazení křižníku jen polovinou posádky nařídila generální prohlídku lodi. Rhodan tajně požádá Bulla o zajištění jedné dragonfly, se kterou nutně potřebuje odletět zpět na Terru a navštívit svého starého přítele Conrada Deringhouse a jeho ženu Gabrielle.

Froser vzpomíná na své mládí a jednu noc, kdy vyrazil s přáteli a svou sestrou Fee Chaselle na party v ulicích Ria de Janeira. Fee se mu se svou kamarádkou v průběhu večera někam ztratí a on se je vydává hledat. Ani jedna z nich nereaguje na volání a zprávy. Po dlouhém hledání sestru najde na okraji města ve společnosti tří mužů. V slzách leží na zemi, očividně byla znásilněna. Když si uvědomí, co se stalo, chystá si to s nimi vyřídit sám. Jednoho z násilníků zmlátí tak silně, že nakonec zemře. Froser je zadržen policií, a i přes intervenci svého bohatého otce nakonec skončí ve vězení, je odsouzen na čtyři roky a osm měsíců. Se svou sestrou, která se z útoku ještě nevzpamatovala, se setkává až ve vězení, kam ho chodí navštěvovat.

Perry Rhodan s dragonfly přelétá nad Terranií až k nejjižnější čtvrti Ocean View. Krátký let si viditelně užívá, protože v posledních letech neměl velkou možnost využívat své pilotní dovednosti, zvláště ne na stíhačkách nejnovější generace. Přistane na ulici a aktivuje zrcadlící pole. Na zahradě malého domu potkává nejdříve Gabrielle Montoyu, bývalou první důstojnici MAGELLANU, která si nyní se svým manželem Conradem Deringhousem užívá zaslouženého důchodu. Ten se záhy objevuje i s lahví vína v ruce, protože už dávno očekával, že se protektor objeví. Poté, co proberou události posledních dní, zeptá se jich Rhodan na otázku, kvůli které přišel. Požádá je, zda by se chtěli účastnit letu na Lashat, protože vzhledem k rizikům výpravy potřebuje ty nejlepší z nejlepších. Oba jeho staří přátelé nadšeně souhlasí, protože věděli, že s podobným návrhem dříve či později přijde.

Froser Metscho se snaží vyhovět Hondrovým požadavkům. Sám se cítí provinile, protože projekt FANTASY pro něj i jeho kolegy mnoho znamená, nedokáže ale odporovat Hondrovu vlivu. Jeho úkolem je sabotovat těžce získané Geminga krystaly, bez nichž samozřejmě nemůže loď odletět. Získání nových hyperkrystalů je v současnosti téměř nemožné, protože trh s nimi i celý kartel je nyní pod Plophosanovým vlivem. Celá akce má být provedena v absolutní tichosti, dokonce ani NATHAN by neměl být schopen Metschovy stopy odhalit. Do skladu však ve stejnou chvíli někdo přijde, hyperkrystaly odnese a celý plán tak ztroskotá.

Perry Rhodan je na cestě na audienci k prezidentovi Maui Johnu Ngatovi. Ten sídlí v tzv. Solar Administration Building (SAB), budově ve tvaru pyramidy, kde Solární unie sídlí již od roku 2061. I přes svůj pokročilý věk 110 let je Ngata stále ještě čilý a směle vykonává svůj úřad. A i přes četné rozpory v minulosti je také jedním z nejvěrnějších Rhodanových stoupenců. Před třiceti lety mu Rhodan nabídl jeden z hibernačních buněčných aktivátorů Mistrů ostrovů, ten ho však s díky odmítl. Oba muži probírají nadcházející volbu a Ngata Rhodana ujišťuje, že bude jednoznačně stát za ním.

V brazilském vězení se Froserovi nedaří úplně nejhůř. Díky svému otci byl přeřazen do jednoho z lepších a moderněji vedených nápravných zařízení. Jednou v noci je ale unesen do cely Carlose Vengueze la Rocha, který je místní celebritou a všichni se ho bojí. Chce si s ním vyrovnat účty za škody, které mu napáchal jeho otec. Zmiňuje při tom, že by se mohlo něco přihodit i jeho sestře, která ho pravidelně chodí navštěvovat. V tom se objevuje Iratio Hondro, který si svůj trest odpykává ve stejném vězení, a Froser s ním již přišel do kontaktu. S la Rochou se nakonec domluví, že ho nechá být, a tím mu zachrání život. Hondro mu poté přizná, že našel zalíbení v jeho sestře a již několikrát se za jeho zády sešli, přičemž se mu svěřila, co se jí stalo. Froser z jejich vztahu ale úplně nadšený není.

Stella Michelsen přijímá protektora v Union Hall, sídle Terranské unie. Svěřuje se mu, že bude hlasovat pro cestu na Lashat, stejně jako velká většina ostatních zúčastněných, jak se ukázalo při cvičném hlasování. Vyjadřuje ale obavy ohledně Merkoše a toho, co mohou očekávat ze strany Omnitického kompariátu, neznámé hvězdné říše Oproňanů. Administrátorka následně Rhodanovi představuje mladého nadějného politika Shalmona Kirte Dabrifu, ambasadora pocházejícího z Izraele. Byl to právě on, kdo protektorovi jako první přispěchal na pomoc na shromáždění Terranské rady. Perry Rhodan byl již od mládí jeho vzorem a velice se s ním chtěl osobně setkat.

Všechny zraky jsou momentálně upřeny na první testovací let FANTASY, který má proběhnout ještě před finální volbou o osudu terranského protektora. Na palubě jsou přítomna i dvojčata Laura a Sophie Bullovy, expertky na pozitroniku. Loď má na povel šéfinženýrka Juna Dasima Baharum. Celé osazenstvo je samozřejmě nervózní, první lineární let se má konat ale pouze na vzdálenost 25 světelných let ve směru k soustavě Vega. FANTASY je kromě quintadimového paralelního pohonu, Pralitzova převodníku a libra štítů vybavena i transičním pohonem s maximálním dosahem několik set světelných let. Testu se jako odborník na bezpečnostní systémy účastní samozřejmě i Froser Metscho, který chce uskutečnit svůj další plán na zničení lineárního křižníku. Sám je hrdý na to, jakého pokroku lidstvo dosáhlo, na druhou stranu cítí povinnost splnit svůj úkol a nezklamat Hondra, i přesto, že je mu líto jak lodi, tak svých kolegů, a zvláště pak Juny, kterou tajně obdivuje. FANTASY vyplouvá ze své loděnice pod povrchem Měsíce a poté se vydává na svůj první let…

Perry Rhodan se vrací do svého domu na ostrově Tosoma u jezera Gošun. Kromě Thory ho zde čekají i dva hosté – jeho synové Tom a Farouq. Ti přiletěli až z Olympu, aby svého otce před volbou také podpořili. S Nikem Quitem se dohodli, že se zúčastní letu na Lashat, dva schopní agenti by se mu na lodi plné vědců a techniků mohli hodit. Tom svému otci vyčítá, že mu připadá, že svůj boj vzdává předčasně a jeho bratr se k němu přidává. Perry pak svou rodinu ujišťuje, že udělá vše, co bude moci, a v budoucnu se bude snažit chovat trochu sobečtěji než doposud.

Po propuštění z vězení se Froser ocitá na Mimasu, společně s Iratiem Hondrem a svou sestrou Fee se zapojili do tzv. Variable Genome Project. Jejich skupina, kterou vede doktorka Maria Metscho, má být základem kolonie na planetě Plophos v soustavě Capella. Během náročné přípravy a genetických manipulací se Froser s Marií sblíží. Nyní musí vyřešit dilema, zda zůstat ve Sluneční soustavě se svou láskou, nebo dokončit svůj trénink.

FANTASY se vydává na svou první cestu a vše jde jak na drátkách. Loď zrychluje a plynule přechází do lineálního prostoru. Lineární let doprovází dva již během simulací známé fenomény. Prvním z nich je zvláštní, téměř neslyšný zvuk, který se nese prostorem, druhým jsou tzv. medúzovité útvary, které se objevují v lineárním prostoru a jejich počet se zvětšuje úměrně se zrychlením. Vypadají sice jako živé bytosti, ale podle všeho není možné, aby v hyperprostoru cokoliv žilo. V zásadě jsou pouze výsledkem pozitronických extrapolací. Palubní počítač přijímá během lineárního letu velké množství dat, která vyhodnotí a převede na něco, co dokáže lidské vnímání zvládnout. Proč vypadají jako medúzy však nikdo neví. O hodinu později FANTASY zpomaluje a vystupuje z lineárního prostoru. Po šesti hodinách vyhodnocování dat je loď připravena na zpáteční let. Při něm by mělo být dosaženo zrychlení 200.000 násobku rychlosti světla, vzdálenost k Zemi by tedy měla být překonána za méně než hodinu. Předtím ale Metscho aktivuje svůj podprogram, který by měl ovlivnit funkci libra štítů.

Froser na Mimasu podstupuje další genetické úpravy, mimo jiné musí být jeho oči přizpůsobeny světelným podmínkám slunce Capella. Lékařské procedury jsou nepříjemné, ale zvládá je stejně jako jeho sestra Fee vcelku dobře. To se ale nedá říct o Hondrovi, kterému genetické manipulace působí velké bolesti, které chce ale překonat, protože jeho cílem je nový začátek na nové planetě. Maria Metscho byla stanovena vedoucí lékařkou celého projektu Plophos, Froser se už tak nemusí strachovat, že by byli rozděleni a oba se rozhodnou se na Mimasu vzít ještě před odletem. Hondro a Fee jsou také zasnoubeni, ale rozhodnou se pro svatbu až na novém domově. Jednoho dne je ale Hondro nalezen v bezvědomí, jeho tělo pravděpodobně špatně reaguje na genetické manipulace a utrpěl silnou alergickou reakci. Tři dny po svatbě je Maria nalezena mrtvá ve své laboratoři. Na bezpečnostních záznamech se ale nic neukázalo a její případ je nakonec odložen pro nedostatek důkazů. Trojice tedy odlétá na lodi THEBEN na Plophos, kde chtějí začít nový život.

Libra štíty při zpátečním letu FANTASY znenadání začnou vykazovat neobvyklé fluktuace. Hrozí, že se štíty zhroutí, což by znamenalo, že loď ztratí svou veškerou ochranu a vybuchne v lineárním prostoru. Froser Metscho doufá, že to pro všechny bude alespoň rychlý a bezbolestný konec a dále vzpomíná na události na Plophosu. Tam kdysi zjistil, že je Hondro zodpovědný za smrt Fee a jejího milence Ichaboda Taylora. Po letech od této události se Hondro vrátil zpět a Metschovi se přiznal, že to byl on, kdo zabil i Marii, protože ho nachytala, když kradl léky proti bolesti. I přesto, že měl chuť ho na místě zabít, nemohl proti jeho sílícímu vlivu už nic dělat. Všichni technici se pod vedením sester Bullových snaží dostat situaci pod kontrolu, což se nakonec daří, když loď vypadne zpět do normálního prostoru. Incident se nakonec obešel bez větších škod, pouze jedna osoba byla vážněji zraněna. Metschův plán tedy opět nevyšel a v rychlosti se snaží vymyslet nějaký nový důvod, který by zabránil Rhodanovi s FANTASY odstartovat. Poté ho ale nečekaně v kajutě navštíví Juna…

Thora, Perry Rhodan a dalších více než devět miliard lidí sleduje zprávy na Terrania News, všichni jsou zvědaví na výsledek hlasování Terranské rady. Všichni už také ví o nezdařeném zkušebním letu nové terranské kosmické lodi. Poté se dvojice společně s Reginaldem Bullem odebere na recepci do vládní budovy TU. Stella Michelsen oznamuje výsledky hlasování: 31 procent souhlasí, 17 procent se zdrželo a 52 procent je proti. Tedy více než polovina zúčastněných.

Juna Metschovi narovinu řekne, že ví, čeho se dopustil a nechápe, jak byl něčeho takového vůbec schopen. Sám by jí chtěl všechno prozradit, ale Hondrův vliv je silnější. Nakonec Junu uškrtí, protože se mu sama nedokáže ubránit. Věří, že nikomu o svém podezření neřekla a plánuje tedy zbavit se nenápadně jejího těla v konvertoru. Doufá, že si všichni budou myslet, že zmizela, protože neunesla zodpovědnost za nepovedený zkušební let FANTASY.

Po zveřejnění výsledků hlasování se všichni sejdou v domě Rhodanových na břehu jezera Gošun: Perry, Thora, oba jejich synové, Reginald Bull, Gucky, nechybí ani Deringhouse a jeho žena Gabrielle. Nikdo z nich nedovede akceptovat, jak se lidstvo mohlo obrátit proti muži, kterému za tolik vděčí. Zvláště pak Bull, který nejde daleko pro silná slova. Dojde i na diskusi o tom, že je možné, že byl první let FANTASY pravděpodobně sabotován, nikdo ale zatím neví nic podrobnějšího. Všichni se shodnou na tom, že budou hledat nějakou alternativní možnost, jak svému příteli pomoci. Stejně tak Rhodanovi přichází miliony zpráv s nabídkami pomoci ze všech možných koutů Galaxie. Thora rozhodne, že se zítra vrátí společně s Perrym zpět na CREST II, kde se bude snažit z Merkoše vytáhnout další informace ohledně záhadné gelové substance a jeho Vitronu, který jistě skrývá mnoho tajemství, která Oproňan nechce prozradit…

K vlastnímu překvapení nepříchází Frosera Metscha nikdo zatknout, nýbrž obdrží zprávu o povýšení - byl stanoven novým šéfinženýrem projektu FANTASY, z čehož má radost i samotný Iratio Hondro.