Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan Neo > svazek 213
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 213
Název:Poslední let KORRWAKU
(Der letzte Flug der KORRWAK)
Autor:Rainer Schorm
Cyklus:Temný život / Kompariát
Vydáno poprvé:15. listopadu 2019
Vydáno v češtině:-
Hlavní postavy románu:

Mentro Kosum

Gucky

Woggrill

Perry Rhodan

Cameron Canary

Ronald Tekener

Padesát let poté, co se lidstvo vydalo ke hvězdám, založili kolonisté první osídlení na mimozemských světech uvnitř i vně Sluneční soustavy. Cesta do vesmíru je náročná a dobrodružná. Ale pod vedením Perryho Rhodana lidé dosud překonali každé nebezpečí.

V roce 2089 jsou však konfrontováni s protivníkem, se kterým se ještě nikdy nesetkali. Tajemný temný život ohrožuje Solární unii. Aby Rhodan tento fenomén pochopil, vydává se na cestu do neznámé hvězdné říše – do Kompariátu. Při cestě ale dojde k tragické nehodě. A Rhodanova kosmická loď, FANTASY, je uvězněna v neznámé oblasti.

Zde na vlastní kůži Rhodan zažívá, co by se mohlo stát, pokud by se temný život rozšiřoval. Když posádka FANTASY přijme nouzové volání, spěchá na pomoc. Lidé se ocitají uprostřed nebezpečné situace – je to POSLEDNÍ LET KORRWAKU…


Experimentální křižník FANTASY, který je uvězněn s poškozeným lineárním pohonem na druhé straně Galaxie, přijme tísňové volání, které následuje. Protože se podařilo zprovoznit alespoň transiční pohon s omezeným dosahem, ocitá se vesmírná loď v binární hvězdné soustavě Larmorr. Jedno z jejích sluncí vykazuje extrémní aktivitu a hrozí, že ho poškozené plavidlo, které signál vyslalo, velmi rychle sežehne. Přestože jsou vnější podmínky více než obtížné, vysílá Perry Rhodan záchranný tým vedený Mentro Kosumem, aby zachránil přeživší z posádky cizí lodi, pokud tedy nějací zůstali, a zjistil užitečné informace. Dalšími členy jsou multi-inženýr Cameron Canary, který trpí obsesivně kompulsivní poruchou, mutanti Gucky a Josue Moncadas, Merkoš a multi-technici Paul Buetter Yeats a Francine Terbloomová. Rhodan sám musí kvůli zhoršenému stavu způsobenému transicí zůstat na palubě FANTASY.

Na palubě lodi však lidé nenachází nic kromě všudypřítomného jídla, tzv. semotů, kterými se posádka pravděpodobně živila. Ti rostou na stěnách i podlahách, ale zdá se, že také umírají. Zjišťují, že to není způsobeno jen sluneční bouří, která doslova smaží loď, ale především kvůli temnému životu. KORRWAK, jak se loď jmenuje, byl na cestě do Vimatu, karanténního světa Hakruveen, na nějž posádka FANTASY již také narazila, a tak tedy byli infikováni temným životem stejně odsouzeni k smrti. Postupně přibývají důkazy o tom, že byla loď napadena a posádka zabita. Celý trup je provrtán dírami, které způsobují rychlejší zkázu lodi. Navíc objeví záhadný, nebezpečně vyhlížející artefakt. Merkoš je jím značně rozrušený; když ho Gucky teleportuje zpět do centrály FANTASY, dá se Oproňan na útěk a zamíří do hangáru, kde je umístěn jeho vitron. Poté, co se v něm ukryje, změní barvu, jako kdyby zkameněl. Zvláštní je, že to samé, nezávisle na tajemném nálezu, před chvílí udělal i Tarkinaš, druhý Oproňan, kterého Terranci nabrali na Hakruveenu.

O své teorii se Mentro Kosum a jeho přátelé přesvědčí, když se jediný přeživší odhalí záchrannému týmu. Woggrill se na loď dostal jako černý pasažér, není nakažen temným životem a je pravděpodobně jediným, kdo masakr přežil. Je umělec z národa tzv. Sleekerů, jeho tělo je velice křehké a skládá se z průhledných membrán, které se jakoby vznáší ve vzduchu. K životu potřebuje obrovské množství energie, kterou musí neustále doplňovat, což vysvětluje všude rostoucí semoty. Vysvětluje, že KORRWAK byl napaden Shafakky, kteří měli za úkol ho zničit, protože se loď odchýlila z kurzu. Výsadek, který je po smrti Francine Terbloomové na pokraji sil, zamíří zpět na FANTASY, ale všechny přístupové cesty jsou kvůli obrovským teplotám odříznuty. V tom je napadne neviditelný nepřítel, který si mimo jiné přišel pro svůj artefakt – tzv. kassh. Gucky je nyní jedinou možností, jak dostat skupinku zpět na palubu. Útoku smrtícího protivníka se dokáží bránit jen s velkým úsilím, ale jeho totožnost se nakonec podaří odhalit, když je deaktivováno jeho maskování. Nikdo z přítomných, a zvláště ne Gucky, však neočekával, co uvidí…