Perry Rhodan Neo 214 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 214
Název:Hněv Shafakků
(Der Zorn der Shafakk)
Autor:Bernd Perplies
Cyklus:Temný život / Kompariát
Vydáno poprvé:29. listopadu 2019
Vydáno v češtině:-
Hlavní postavy románu:

Gucky

Perry Rhodan

Sork

Woggrill

Cameron Canary

Mentro Kosum

Padesát let poté, co se lidstvo vydalo ke hvězdám, založili kolonisté první osídlení na mimozemských světech uvnitř i vně Sluneční soustavy. Cesta do vesmíru je náročná a dobrodružná. Ale pod vedením Perryho Rhodana lidé dosud překonali každé nebezpečí.

V roce 2089 jsou však konfrontováni s protivníkem, se kterým se ještě nikdy nesetkali. Tajemný temný život ohrožuje Solární unii. Aby Rhodan tento fenomén pochopil, vydává se na cestu do neznámé hvězdné říše – do Kompariátu. Při cestě ale dojde k tragické nehodě. A Rhodanova kosmická loď, FANTASY, je uvězněna v neznámé oblasti.

Zde na vlastní kůži Rhodan zažívá, jaké následky by mělo další šíření temného života. Při zkoumání cizí lodi, která se ocitla v nouzi, lidé narazí na neúprosného protivníka – nyní jim hrozí HNĚV SHAFAKKŮ…


Neviditelným nepřítelem, kterého Gucky odhalí ve vraku KORRWAKU, je k překvapení všech myšob. Je ale naprostým opakem mírumilovných Iltů: má temně černou srst, dva tesáky, které většinou ještě zdobí tzv. kassh, a disponuje obrovským potenciálem pro agresi. Gucky musí Shafakka zabít, aby ochránil sebe i své společníky. Spojitost mezi Shafakky a Ilty prozatím zůstává nejasná. Gucky přenese na palubu zbytek výsadkového týmu, Woggrilla a nakonec i tělo černého myšoba.

FANTASY se chystá opustit soustavu, ale loď je náhle přepadena a obklíčena flotilou Shafakků. Perrymu Rhodanovi se podaří přesvědčit Shafakk-Zuula Drokka Rebbena, aby FANTASY na místě nezničil, ale aby ji vzal na mateřskou loď flotily Shafakků. KIRSSH se ukrývá v nedaleké planetární mlhovině a je obrem o průměru 14 km. Výměnou nabízí plány k unikátnímu lineárnímu pohonu, který je okamžitě zaujme. Na palubě KIRSSHE je celá posádka vyvedena z lodi a zatčena. Na palubě se skrývá pouze maskovaný MINSTREL, NATHANOVA odnož, a Gucky, který se snaží chránit FANTASY před přístupem Shafakků. Když jeho plány selžou, chce vysvobodit Rhodana, aby se pokusili zabránit rozmontování lodi. Setká se mezitím se Sorkem, myšobem, který se mu podobá a není tak agresivní jako Shafakkové. Dozvídá se od něj, že označení Ilt není jméno jeho druhu, ale hanlivé slovo používané Shafakky pro geneticky nečisté exempláře jako je Sork, špínu, kterou Shafakkové tolerují jen jako otroky. Svou agresi a touhu po boji si Shafakkové vybíjí v soubojích v aréně, tzv. Kar Bajata.

Rhodan společně s Guckym a Sorkem, Cameronem Canarym a Mentro Kosumem hledají způsob, jak z KIRSSHE unést FANTASY i se svou posádkou. Perry Rhodan během pátrání několikrát uvidí podivný fenomén – červené světlo, při jehož objevení vždy dochází k poklesu výkonu aktivátoru. Gucky ho proto teleportuje zpět do cely, aby se protektorův stav dále nezhoršoval. Skupina ale pokračuje dál a narazí na tajné skladiště skrývající překvapivý nález – kreellovou kostku, v níž se pohybuje něco živého. Guckymu se telepaticky podaří kreellem proniknout a odhalí tak tajemství, které skrývá – uvnitř se totiž nachází ztracený »tým Leyden«!

Aktuální data:
27.11.2021
1566 před NGL
28. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459545.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!