Perry Rhodan Neo 215 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 215
Název:Velvyslanec Impéria
(Botschafter des Imperiums)
Autor:Rüdiger Schäfer
Vydáno poprvé:13. prosince 2019
Vydáno v češtině:-
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Farouq Rhodan da Zoltral

Tamanur da Gonozal

Thora Rhodan da Zoltral

Amatae

Thomas Rhodan da Zoltral

Padesát let poté, co se lidstvo vydalo ke hvězdám, založili kolonisté první osídlení na mimozemských světech uvnitř i vně Sluneční soustavy. Cesta do vesmíru je náročná a dobrodružná. Ale pod vedením Perryho Rhodana lidé dosud překonali každé nebezpečí.

V roce 2089 jsou však konfrontováni s protivníkem, se kterým se ještě nikdy nesetkali. Tajemný temný život ohrožuje Solární unii. Aby Rhodan tento fenomén pochopil, vydává se na cestu do neznámé hvězdné říše – do Kompariátu. Při cestě ale dojde k tragické nehodě. A Rhodanova kosmická loď, FANTASY, je uvězněna na hranicích Kompariátu.

Mezitím se ale i ve Sluneční soustavě dějí významné věci. Na Neptunův měsíc Triton havaruje záhadná kosmická loď a z vraku někdo vysílá tajemný signál. Arkonidanka Thora se okamžitě pouští do záchranné mise s CRESTEM II – a setkává se s VELVYSLANCEM IMPÉRIA…


Mehandorská nákladní loď VETRONA havaruje při vstupu do Sluneční soustavy a padá na Triton, jeden z měsíců planety Neptun. Kromě nákladu exotických zvířat pro terranijskou ZOO se na palubě nachází také velvyslanec imperátorky Emthon V., Tamanur da Gonozal. Arkonidan cestuje v utajení, protože má za úkol Perrymu Rhodanovi předat šokující zprávy. Jen díky náhodě se jemu a několika dalším Mehandorům podaří přežít havárii lodi. Je mezi nimi i Amatae, která byla zodpovědná za cenný náklad. Nemají však čas, aby čekali na pomoc záchranných týmů Terranské flotily, protože hrozí, že vrak bude na nestabilním povrchu ledového měsíce kompletně zničen.

Thora, Reginald Bull a jejich ostatní přátelé, kteří museli po startu FANTASY zůstat na Zemi, jsou stále podezřelí z účasti na únosu experimentálního křižníku a vyšetřováni Unijní radou. Thora ale pro nedostatek důkazů prozatím nebyla zbavena velení CRESTU II, zůstává však neustále pod přísným dozorem. Administrátorka Solární unie Stella Michelsen jí slibuje, že udělá vše pro to, aby jim v této situaci pomohla. Varuje však, že únos nejcennější lodi lidstva nezústane bez potrestání a hrozí, že Perry Rhodan bude zbaven své funkce. Když přijde zpráva o vstupu mehandorského křižníku do soustavy, je Thora vyslána se svou vlajkovou lodí na místo havárie. Za ní následuje Reginald Bull s TERRANIÍ. Po krátké poradě šéf tajné služby Nike Quinto posílá Rhodanovy syny Toma a Farouqa, aby z poškozené lodi zachránili velvyslance předtím, než dorazí oficiální týmy. Předpokládá se, že loď neztroskotala náhodou. Jejich šance na nalezení Arkonidana v hromadě suti jsou ale téměř nulové. Pád navíc přežilo i několik extrémně nebezpečných zvířat, která nyní útočí na všechno, co se hýbe.

Z vraku VETRONY jsou agenti nakonec schopni zachránit pouze dva přeživší – Amatae a smrtelně zraněného Tamanura da Gonozal. Druhý jmenovaný přináší lidstvu neobvyklou žádost. Vládkyně arkonidského Impéria žádá o pomoc, protože její postavení bylo během let zřetelně oslabeno.

Aby se zjistilo, co přesně se na Arkonu děje, vydává se Thora s CRESTEM II po dlouhých letech zpět ke svému domovu. Ve vzduchu visí spousta nezodpovězených otázek a hlavně - co znamenají tajemná poslední slova umírajícího velvyslance?