Perry Rhodan Neo 216 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 216
Název:Zrození Torkady
(Geburt einer Torkade)
Autor:Lucy Guth
Cyklus:Temný život / Kompariát
Vydáno poprvé:27. prosince 2019
Vydáno v češtině:-
Hlavní postavy románu:

Gucky

Laura a Sophie Bull-Legacy

Perry Rhodan

Kašik

Aleks Fedor

Drokk Rebben

Padesát let poté, co se lidstvo vydalo ke hvězdám, založili kolonisté první osídlení na mimozemských světech uvnitř i vně Sluneční soustavy. Cesta do vesmíru je náročná a dobrodružná. Ale pod vedením Perryho Rhodana lidé dosud překonali každé nebezpečí.

V roce 2089 jsou však konfrontováni s protivníkem, se kterým se ještě nikdy nesetkali. Tajemný temný život ohrožuje Solární unii. Aby Rhodan tento fenomén pochopil, vydává se na cestu do neznámé hvězdné říše – do Kompariátu. Po katastrofické nehodě je Rhodan a jeho společníci zajati vojenskými jednotkami Kompariátu, Shafakky. Shafakkové chtějí rozebrat FANTASY, aby rozluštili tajemství nového lineárního pohonu. Při tom používají brutální prostředky – životy lidí pro ně totiž vůbec nic neznamenají. Perrymu Rhodanovi přichází na pomoc nečekaná událost: ZROZENÍ TORKADY…


Posádka FANTASY je držena v zajetí Shafakků. Černí myšobové se snaží loď rozebrat, aby mohli rozluštit technologii lineárního pohonu. Gucky je jedinou možností, jak dostat Perryho Rhodana a další členy jeho týmu z vězení, ale i jeho teleportační síly jsou omezené. Zajatá posádka byla navíc přemístěna do nových cel, z nichž Shafakkové čas od času odvádí několik lidí. Zdá se, že všechny předešlé pokusy o ochranu lodi selhaly. Perry Rhodan svolá poradu, na které se dohodne o dalším postupu. Není jiná možnost než dostat posádku zpět na palubu FANTASY a s lodí co nejrychleji odletět pryč. Nejprve ale musí být prolomeno kódování pozitroniky, která drží křižník na palubě KIRSSHE. Je rozhodnuto, že Gucky na palubu FANTASY teleportuje Lauru a Sophie Bull-Legacy, které zde mohou přímo pracovat s MINSTRELEM. Dvojčatům se zprvu úspěšně daří sabotovat rozmontování lodi. MINSTREL navrhne Sophie, která stále po kontaktu s Kamenem nářků trpí afázií, že by jí s jejím problémem mohl pomoci prostřednictvím nanotechnologie. Dvojčata jsou ale následně odhalena, zajata Shafakky a předvedena před Shafakk-Zuula Drokka Rebbena, který hledá Perryho Rhodana, protože stejně jako ony nebyl ve své cele. Ten je ale opět na průzkumu nepřátelské lodi a na stopě záhadné bytosti, kterou Gucky telepaticky přijímá…

Mladý Oproňan Kašik je proti své vůli odveden od rodičů. Oproňan Miaskull, který se stává jeho mentorem, ho odveze na cizí planetu, kde se má podrobit dlouhému a náročnému výcviku, po jehož dokončení se stane součástí Torkady. Torkada je duchovní spojení tří Oproňanů, která se vždy skládá z dítěte, které představuje nevinnost a je mluvčím trojice, zástupce na vrcholu života, který reprezentuje sílu a moc, a starého muže, který představuje moudrost. Při svém příletu je představen starému Oproňanovi Peleeskovi. I přesto, že je mimořádně nadaný, nemá k výcviku potřebnou vůli a trpělivost. Při první důležité zkoušce přijde o život Miaskull a Kašik se cítí být za jeho smrt zodpovědný. Od tohoto dne se začne svědomitě připravovat na svůj úkol. Po závěrečných zkouškách ale mladý Oproňan nechápe, jak i přesto, že způsobil něčí smrt, může být nevinný a tím pádem být hoden Torkady. Peleeska mu přiznává, že za Miaskullovu smrt nemohl, ale byl to jediný způsob, jak ho donutit, aby začal pečlivě studovat. Kašik je jednáním svého učitele zklamán, a když je mu nabídnuta důležitá mise a je poslán na okraj Kompariátu, ihned souhlasí.

Perry Rhodan a Gucky naleznou v umělém spánku mladého Oproňana, který je v zajetí Shafakků. Ukáže se, že právě on je jejich zachráncem v nejvyšší nouzi. Po úvodním rozhovoru s Rhodanem totiž zjistí, že se na palubě lodi nachází další dva Oproňané a žádá, aby k nim byl přenesen.

Skupinka multi-inženýrů a dalších členů posádky FANTASY kolem Alekse Fedora se rázem dozvídá, kam mizí jejich přátelé. Schafakkové je odvádějí do Kar Bajata, arény, kde se mají podrobit soubojům se Shafakky. Pokud se někomu podaří vyhrát, tedy zranit svého protivníka na krku, bude loď osvobozena. Z tribuny společně s Drokkem Rebbenem souboj vyděšeně sledují i Laura a Sophie Bull-Legacy. Fedor a jeho tři přátelé jsou postaveni proti zvláště silnému Shafakkovi Krrunu Feggitovi, proti němuž lidé nemají šanci. I přesto, že cílem souboje není protivníka zabít, neobejde se boj beze ztrát na životech a technici jeden po druhém prohrávají. Drokk Rebben sem dvojčata nepřivedl jen tak z ničeho nic – právě ony jsou nyní na řadě v boji v aréně.

V tu samou chvíli Kašik na palubě FANTASY probouzí dva dosud spící Oproňany a společně vytvoří Torkadu. Všechny civilizace uvnitř Kompariátu pohlíží na Torkadu s velkým respektem – a proto se společně vydávají k Rebbenovi, aby souboj v Kar Bajata zastavil. Na to už je ale pozdě – dvojčata, a zvláště Sopie, která je díky MINSTRELOVÝM nanotechnologiím opět schopná mluvit a získala i další pozoruhodné schopnosti, si vedou nad očekávání dobře, a obrovského černého myšoba nakonec porazí. Laura je ale Sophiinými nenadálými schopnostmi velmi znepokojena.

I přesto, že Rebben Torkadu akceptuje, nezdá se, že by FANTASY propustil tak lehce. Kašik tedy navrhuje, že aktivuje Kámen nářků, který s sebou přivezl. Aby neohrozil posádku FANTASY, informuje je, že je možné ho nastavit tak, aby působil jen na Shafakky. V nastalém chaosu se podaří dostat celou posádku zpět na palubu a povede se odvézt i kreellovou kostku, v níž je uvězněn »tým Leyden«. Perry Rhodan už po několikáté uvidí zvláštní čtyřnohý stín – mohl by to být Leydenův kocour Hermes?

Dvojčata Bull-Legacy s pomocí Ronalda Tekenera nakonec úspěšně prolomí ochranu shafakkské pozitroniky a experimentální křižník má tak konečně volnou cestu.

Aktuální data:
16.9.2021
1566 před NGL
3. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459473.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!