Menu

Kuntami, známá také jako klinika Kuntami, se nachází na jižním pólu Saturnova měsíce Mimasu.

Obecné informace

Jedná se o specializovanou kliniku, která léčí pacienty, kteří již nejsou považováni za léčitelné v jiných léčebných zařízeních. Vedoucím lékařem kliniky byl v roce 1303 NGL profesor doktor Galan Wojtyczek [PR 2003].

Struktura a vybavení

Nad povrchem tvoří komplex kliniky modrá věž o průměru 30 a výšce 70 metrů, která se zdá být pokryta nesčetnými osvětlenými okny. Hlavní části kliniky, jako je křídlo s vysokou ostrahou, se nacházejí pod povrchem Mimasu. Chodby a místnosti kliniky mají světle zelenou barvu a jsou osvětleny teplým nepřímým světlem. K dopravě uvnitř kliniky slouží pět antigravitačních šachet [PR 1960, PR 2003].

Přestože návštěvníky lze očekávat jen zřídka, je pro ně vyhrazeno samostatné křídlo [PR 1960].

Klinika je vybavena nejmodernějšími léčebnými přístroji. Kromě toho je vzhledem k extrémním případům, které je třeba léčit, kromě četných bezpečnostních opatření doplněna paratronovými clonami a bojovými roboty TARA-V-UH. V blízkosti kliniky se rovněž nachází maskovaná strážní pevnost. Bezpečnostní standard je tedy podobně vysoký jako v případě parabunkru PAKS. Kromě hyperradiostanice má klinika k dispozici také nejméně jeden kluzák a vlastní přistávací plochu [PR 2003].

Dějiny Kuntami

Kuntami byla postavena v roce 1280 NGL nebo krátce poté. V roce 1289 NGL činil podíl pacientů, kteří opustili Kuntami jako vyléčení, 93 % [PR 1960].

Dne 29. prosince 1290 NGL byl do Kuntami v kryogenní nádrži přijat Michael Reginald Rhodan [PR 1960].

Zdroje

[PR 1960, PR 2003]
Tento článek obsahuje základní informace převzaté ze stránky »Kuntami« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org) a v budoucnu bude rozšířen
Zdroje: PR 1960, PR 2003