Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Místa děje > Katakomby Nopalooru
hledat

Katakomby Nopalooru se nacházejí pod starým městem Nopaloor. Pocházejí z šedé prehistorické doby a jsou dalekosáhle neprozkoumané. Potuluje se v nich všelijaká chátra.

Z kanalizačního systému se dá proniknout do uprchlických osad, ve kterých tehdejší obyvatelé před mnoha tisíciletím hledali ochranu před nepřátelskými útoky. Potomci těchto Yaanztronů se už nikdy nevrátili na denní světlo. Stavbou těla se podobají Yaanztronům, jsou ale asi o třetinu menší a s výjimkou obličejů je celé tělo pokryto hustými černými chlupy. Oči jsou maličké a leží hluboko v důlcích. Uši a nos jsou naproti tomu velice citlivé.

Dokonce ani robotská policie se sem příliš neodvažuje. Pod městem žije více než pět milionů hledaných zločinců a uprchlých sluhů.

V tomto podzemním městě žijí vyvrženci a ti, kteří měli dávno umřít. V této říši panuje moc, lstivost a síla. Lichváři a překupníci prodávají zboží dobře platícím zákazníkům. Mnozí s těchto zákazníků jsou vážení Yaanztroni, vědci a chirurgové. Někteří kupují mozky, jiní orgány. V katakombách jde koupit všechno. Dá se zde prodat dokonce i vlastní tělo, pokud se najde zájemce.

Vnější oblasti uprchlických osad se nacházejí asi sto metrů pod povrchem. Podzemní město je zásobeno energií z vlastních elektráren.

Černý skalní strop tvoří tmavé, bezhvězdné nebe. Obyvatelé přesto udržují dříve navyklé střídání dne a noci.

Malé domy lemují bez výběru okraje ulic. Jsou vystavěny z trosek bývalých bunkrů. Za mnoha okny se třpytí světlo, existuje zde také nuzné pouliční osvětlení. Mezi domy se často míhají stíny. Hrbolaté ulice jsou špinavé. Vodní kaluže ukazují na to, že se zde vyskytuje umělý déšť.