Hamarové

z Databáze Multiversa
Další informace o národu:
Domovská galaxie:DaGlauš
Domovská planeta:Hamar ? (zničena)

Hamarové jsou zaniklou rasou, která kdysi žila v galaxii DaGlauš. Hamarové byli zhruba 10 000 let před Kristem zničeni takzvaným kotletřesením, část národa se však zachránila. Potomky těchto vyhnanců jsou Hamaradové a Hamaraudové.

Popis a charakteristika

O Hamarech lze předpokládat, že se zevnějškem nelišili od svých potomků, Hamaradů a Hamaraudů. O jejich mentalitě není známo nic.

Dějiny

Planeta Hamarů byla před 15 000 lety postižena kotletřesením a zanikla. Části národa se podařilo uprchnout, přičemž se exulanti rozdělili na dva světy. Uprchlíci na nějaký čas upadli do barbarství, avšak několik století před rokem 1290 NGL začaly obě skupiny znovu létat do vesmíru.

Tyto následnické národy – Hamaradové a Hamaraudové – se vydaly odlišnými cestami vývoje. Zatímco se Hamaraudové ve svém novém domově izolovali, Hamaradové začali budovat hvězdnou říši. Pod vládou diktátorského režimu agresívní bytosti nejednaly právě v rukavičkách, při rozšiřování teritoria jim nebylo zatěžko sáhnout k násilí. Jediný, koho šetřili, byli Hamaraudové.

Oba bratrské národy se ustavičně sváří o to, který je starší, tedy kdo představuje skutečné potomky Hamarů a kdo pouhé kolonisty. Tyto spory nikdy nepřerůstají ve fyzické násilí.

Zdroje

PR 1914