Ghamesané

Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:Ghama
Známé obydlené planety:
Ghama

Ghamesané jsou obyvatelé druhé ze čtyř planet slunce Toghma, které je vzdáleno 18‘000 světelných let od Země. Nejbližší sluneční soustavou je Mischief ve vzdálenosti 7 světelných let.

Primitivní Ghamesané jsou menší než průměrní lidí, kůži mají hnědou a hladkou, jejich ostré oči vyčnívají daleko z bezvlasé hlavy. Zesílení nad očima nemají pokryto obočím. Většinou nenosí nic jiného než bederní zástěru. Stavbou těla jsou podobní Pozemšťanům. Pro nevycvičeného pozorovatele je ale těžké odlišit muže od ženy. Jako obyvatelé vody mají Ghamesané samozřejmě také žábry a jsou vynikající plavci – uplavat 250 kilometrů pro ně neznamená žádný problém.

Kupodivu disponují také plícemi a dávají přednost žít na povrchu. Neobvyklé ale je, že se po pevné půdě mohou pohybovat jen nešikovně; jejich chůze se podobá grotesknímu batolení, a jak se zdá, je nanejvýš namáhavé.

Obyvatelé Ghamy jsou pokládáni za přátelské, mírumilovné a plné dětské zvědavosti. Nedávají své emoce na odiv, a pokud něco oslavují, tak pomocí euforického tance, při kterém poskakují kolem a zpívají. Tanec může klidně trvat více než hodinu a neexistuje pro ně horší věc, než že je někdo přeruší. Tanec skončí teprve, když nabudou přesvědčení, že zřetelně vyjádřili své nadšení. Náznak objetí u nich platí jako gesto souhlasu a kladné odpovědi, zkřížení rukou před hlavou znamená také souhlas. Řeč Ghamesanů se nazývá guttoral a vyznačuje se zpěvavým akcentem. Energetické zbraně neznají, používají jen sekery.

Aktuální data:
26.10.2021
1566 před NGL
1. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459513.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!