Ganavald per Meden

Informace o postavě:
Národ:Vrouber

Vrouber Ganavald per Meden byl seizmologem.

Charakteristika

Byl sice inteligentní, ale nevyzařoval z něj nadhled. Vypadal nervózně a ustaraně. Podle Lotorozené Giblis se zbláznil. V závěru života vypadal nemocně (PR 1926).

Dějiny

V dubnu 1290 NGL zemřel Direktor šest Gildy seizmologů. Ganavald per Meden se ucházel o post Direktora jedna, jelikož ostatní níže postavení direktoři automaticky postoupili o pozici výš.

Podle pravidel se direktorem mohl stát pouze ten, kdo přežil seizmické zajetí. Per Meden se do takového zajetí dostal na planetě Truboherz. V jeho případě trvalo celých třicet let, což bylo nejdelší známé období, jaké kdy některý ze seizmologů přežil. Jeho soupeřem byl Eismer Störmengord, který ještě seizmické zajetí neabsolvoval. Störmengord považoval za nevyhnutelné, aby v Gildě seizmologů proběhly reformy, a proto kandidoval, aniž by splňoval formální požadavky. Ganavald per Meden se s Störmengordem setkal v jídelně Výboru manuálu a velice nevhodně ho slovně napadl. Znemožnil se tak před všemi přítomnými. Zlatavec po tomto incidentu předpokládal, že má slušnou šanci na zvolení, protože se Vrouber prezentoval jako neurotik a vyvrhel.

Během volební ceremonie však všech devět direktorů hlasovalo pro Ganavalda per Meden. Krátce nato se zjistilo, že se Vrouber ve své pomatenosti sám otrávil (PR 1926).

Zdroje

PR 1926

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Ganavald per Meden« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
24.1.2022
1565 před NGL
5. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459603.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál