Atlan 627 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 627
Název:Národ v poutech
(Volk in Fesseln)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Dobrodružství SOL / Anti-ID
« AT 626 • chronologicky • AT 628 »
Vydáno poprvé:10. října 1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3807
Mocenský boj o Anterf

Na planetě Anterf se v posledních letech zhroutila civilizace. Mladý Anterferrant Grynph najde útočiště v ruinách domu, který si brzy rozdělí s mladou Anterferrantkou Ashdou. Aby přežili, rozhodne se proti svém přesvědčení se připojit k Určovatelům zachování, nejsilnější skupině na planetě, kterou vede muž jménem Dwin.

Jeho kontaktní osoba se nazývá Temnota a je také Grynphovým nadřízeným. Mladý Anterferrant přijme účast na akci, při které Určovatelé zachování vydrancují zbraňový depot policie. K tomu pošlou se schopností cizí teleportace (Ag-mehn-dju) téměř sto svých přívrženců do depotu, aby tito se smrtí smíření Anterferrantové přetížili automatickou obranu.

Na straně pořádku stojí Aktivní, kteří kontrolují město Karn-Arnt a kosmodrom. Skutečnými šéfy jsou Narrm, bývalý šéf kosmických letů, Shorrn, šéf bezpečnosti Karn-Arntu a Ztyrrh, bývalý velitel planetární obrany. Vědec Myrrhn řídí pro Aktivní na měsíci Seleterf projekt TEUCER, ve kterém se staví 716 metrů dlouhá výzkumná loď. Aktivní stojí před problémem, že jeden přední člen je špiónem Určovatelů.

Určovatelé založí na kosmodromu požár ve skladu pohonných látek, aby ukradli jednu z přistavených kosmických lodí. Narrm pronikne sám do lodi, kterou chce Temnota se svými přívrženci ukrást. Když Narrma skupinka ohrožuje, postará se Grynph pomocí falešného varování o útěku Temnoty pomocí Ag-mehn-dju. V nastalém zmatku převezme Narrm kontrolu. Grynph odmítne prosbu Aktivů, aby pro ně u Určovatelů vyzvídal, a vrátí se zpět do rodného města Terf.

Ashda ale přemluví Grynpha, aby návrh přijal. Temnota se na Grynpha znovu obrátí. Během další akce má skupina kolem Temnoty odletět se starou nákladní lodí na Seleterf. Při odletu z Anterfu je loď poškozena, takže už nedokáže přistát. Temnota nechá pomocí cízí teleportace poslat informační kapsli ke špionovi u Aktivních, aby zajistil bezpečnou místnost, do které by se Určovatelé pomocí Ag-mehn-dju mohli vzájemně zachránit.

Na odpovědi je Grynphovi nápadný symbol jako podpis. Mladý Anterferrant patří k poslední skupině kolem kapitána lodi, který není u Temnoty zrovna v oblibě. Tuto skupinu nechá Temnota přemístit na povrch měsíce, který nemá atmosféru. Kapitán toto předvídal a nechal všechny přítomné obléct kosmické obleky. Na povrchu je zavede k tajné stanici.

Ukáže se, že pracuje pro Aktivní. Věřil, že při akci Temnoty konečně objeví špiona. Grynph hraje velkou roli při útoku na Určovatele, když zachrání kapitána Nykha a falešným rozkazem Určovatele přiměje Temnotu bezcílně teleportovat pryč, což vede k jeho smrti ve vakuu.

Za odměnu se Grynph může účastnit letu TEUCERU, který vede Myrrhn. Start je uspíšen, protože Anterferranti zaměří ve vzdálenosti 45 světelných let konec dimenzionálního koridoru, skrze který se pohybuje SOL. Po startu lodi dojde k sabotáži. Grynph pozná, že mladá vědkyně Cynnth používá symbol, který viděl na nákladní lodi. Když jí odhalí, chce na něj zaútočit, ale Myrrhn ji zastřelí. Když TEUCER dorazí k SOL, zavelí velitel Trappezaaz k útoku.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A627« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál