Atlan 558 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 558
Název:Multivědomí
(Das Multibewußtsein)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Dobrodružství SOL / Hidden-X
« AT 557 • chronologicky • AT 559 »
Vydáno poprvé:14. června 1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: červen 3792
Kosmická odysea smíchané bytosti
Hlavní postavy románu:

Sternfeuer a Cpt'Carch - dvě vědomí na cestách

Insider - Extra hledá své kamarády

Oggar - Beztělný

Waggaldan - android je překonán.

Mossanir - Chailidka

Alkin - Ulg

OGGARŮV POKLAD se přiblíží k planetě Vasterstat v galaxii Pers-Mohandot, kde má ležet Oggarovo spící tělo. Strážce Waggaldan ale z pověření Přepínače číhá na kosmickou loď a vytvoří časoprostorovou vrásu. Když se POKLAD dostane do pasti, uprchnou vědomí Oggara, Sternfeuer a Cpt'Carcha a převezmou těla domorodců na planetě Varak. Insider zůstane v OGGAROVĚ POKLADU s Mnemoduktem, vysoce výkonným počítačem s vlastní osobností.

Na Varaku se trojice s novými těly dostane do boje o hrad. Posádka hradu má podle proroctví prohrát bitvu, čemuž také pevně věří. Oggar, Cpt'Carch a Sternfeuer utečou z hradu a zaženou útočníky sugestivními strašidelnými obrazy, čímž je hrad zachráněn a proroctví vyvráceno. Za svatokrádež jsou pronásledováni. Na útěku zachrání Cpt'Carch skupinu několikrát parapsychickými schopnostmi, o kterých on nám nic nevěděl.

Nakonec přistanou na ostrově v moři, na kterém žije takzvaná učitelka. Jedná se o Chailidku Mossanir. Vysvětluje jim rozruch Varaků další legendou: až bude věštba zlomena, vrátí se pán těla na cestě do Vasterstatu zpět na Varak. Pokud mu v tom nebude zabráněno, spadnou Varakové zpět do primitivity. Mossanir vypráví také, že na Varaku panují zvláštní podmínky, které dokáží uvolnit jinak skryté síly. To vysvětluje schopnost Cpt'Carcha a propůjčuje Mossanir zvlášť silné schopnosti.

Mossanir je připraven pomoci v tom, aby se věštba nesplnila. Nakonec najde řešení. Tři vědomí musí být přesmítěni na Vasterstat teprve v okamžiku, ve kterém Waggaldan Oggarovo tělo najde a zničí. Tři vědomí s Mossaniřinou pomocí převezmou Waggaldanovo umělé tělo. Waggaldan se ukáže být dalším programem Mnemodukta, který bude převzetím vymazán. Stejně tak se zničí Waggaldanova loď, takže se tělo žene vesmírem.

Insider je Mnemoduktem poslán s letuschopným pomocným člunem ŠNEK k jedné blízké planetě. Tam potká domorodce Alkina z národa Ulgů. Alkin vypráví o cizincích, kteří narušují ekologickou rovnováhu. Ulg zavede Insidera ke stanici cizinců, kteří se ukáží býti insektoidy. S pomocí Ulga ukradne Insider kluzák a pronikne do stanice. Pomocí sabotáže zničí stanici a ukořistí kouli z pozitroniky stanice. Mateřská loď se po krátkém lovu na Ulgy stáhne pryč. Po zničení stanice může POKLAD opět manévrovat a vyzvedne Insidera. Objeví se Chybrain a zabrání, aby ukradená koule svou sebedestrukcí zničila POKLAD. Díky Chybrainovým manipulacím může Mnemodukt kouli využít k odstranění škod způsobených časoprostorovou vrásou. Potom OGGARŮV POKLAD odletí na Vasterstat, kde vyzvedne Waggaldanovo tělo se třemi vědomími. Oggar chce nyní svým kamarádům vyprávět svůj příběh.

Aktuální data:
1.12.2021
1566 před NGL
31. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459549.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!