Atlan 252 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 252
Název:Štvanice v Modré soustavě
(Hetzjagd im blauen System)
Autor:Dirk Hess
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Akon-Akon
« AT 251 • chronologicky • AT 253 »
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.499 da Ark
Hledají svobodu - ale uvíznou v labyrintu strojů.

Akon-Akon je zklamán systémem Akon. Civilizace Akonenů nesplňuje jeho očekávání a navíc se mezitím cítí zavázán Arkonidům v okolí Atlan. Proto chce Arkonidy zachránit a znovu s nimi opustit Modrou soustavu.

Akon-Akon se jako zachránce kerlaského personálu baví s členem rady Xremisem von Ra-Drohn. Akon pracuje v Úřadu pro vnitřní záležitosti Akonů, odkud jsou Akoni kompletně sledováni a řídí vývoj národa. Akon-Akon ho ovlivňuje podle potřeby, aby získal informace o svých arkonidských společnících a získal velitelskou loď Energy. Proto již dostal pokyny, aby se k arkonidským vězňům choval dobře.

V Ra-Drohnsově domě se setkává s jeho dcerou Stehleou. Když se oba sblíží, Xremis Ra-Drohnovy výpadky paměti a podivnosti ho přivedou k odhalení schopností probouzející se bytosti.

Atlan a Fartuloon se po průchodu vysílačem ocitnou na měsíci Xölyar, kde procházejí obrovskými továrními areály. Uprostřed továrních oblastí objeví malou kolonii odpadlíků, kteří se zřekli technologie a říkají si "vyznavači prostého života".

Na Akonu V ukradla Akonesa Keeline z Orc-Brancu spolu se svým komplicem Nortoolem opojné šperky. Nyní zabije svého komplice a prchá před policií. Její útěk ji nakonec zavede přes vysílač do Xölyaru, kde náhodou objeví osadu odpadlíků. Tam propadne omamným šperkům a stane se zcela pasivní. Pronásledující policie srovná se zemí osadu, která byla předtím tolerována, a Atlan a Fartuloon jsou znovu zajati.

Xremis von Ra-Drohn v doprovodu svého asistenta Caloose Merta vyhledá Akon-Akona, který cestuje se Stehleou. Zatímco von Ra-Drohn a Akon-Akon spolu hovoří, dostane člen rady zprávu, že na Xölyaru byli zajati dva Arkonidé.

Akon-Akon využije svých schopností a odcestuje na Xölyar, kde zachrání Atana a Fartuloona před mučením a vezme je s sebou na Akon V. Ukryje je v podzemních tunelech, zatímco sám znovu hledá Stehlea z Ra-Drohnu.

Když se o novém útěku dozví Rada Akonu, zavládne v ní zmatek. Xremis z Ra-Drohnu odhalí, že Akon-Akon je Sugestor. Akon-Akon má být podroben vzdělávacímu programu, zatímco Arkonidé mají být popraveni. Před popravou mají být oba uprchlíci lstí donuceni, aby se vzdali, a to pod falešným slibem, že jim bude trest smrti změněn na doživotí. Atlan a Fartuloon si však volání ve svém úkrytu ani nevšimnou.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Hetzjagd_im_Blauen_System« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál