Atlan 251 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 251
Název:Ledová kobka
(Der Eiskerker)
Autor:Harvey Patton
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Akon-Akon
« AT 250 • chronologicky • AT 252 »
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.499 da Ark
Krystalický princ Atlan na Akonu XII - mezi odsouzenci a zrádci

Atlan a Fartuloon přistanou na Horaanu v Ledové jámě 14, kterou spravuje Akonen Kaara Olsaar. Dvojice nejprve ukončí tyranii bandity Sarsoolora mezi vězni. Stejně jako ostatní musí nesmyslně hloubit tunely v ledu v životu nebezpečných podmínkách, přičemž únik se zdá být nemožný kvůli omezené zásobě baterií v termooblecích. Cestou se dozvídají, že zbývající Arkonidé jsou v Ledové jámě 15.

Během prací dojde k závalu. Atlan a Fartuloon jsou zachráněni uprchlíky vedenými Akonianem Alleyskamonem. Jsou odvezeni do zapomenuté výzkumné stanice, kde žije asi 60 Akonenů. Pomocí vysílače se jim podaří ukrást zásoby ze skladů na měsíci Kerlabron. Atlan naváže vztah s Akoneskou Myruun z Bislaaru, jejíhož otce Malooma potkal v Ledové jámě 14.

Mezitím se Alleyskamon ukáže jako pochybná postava. Svůj lid ovládá hypnotickými schopnostmi a nesnáší porody. Jedna matka po návštěvě Alleyskamona sama zabije své novorozeně.

Atlan a Fartuloon vůdce špehují a zjistí, že spolupracuje s vůdcem tábora Kaarou Olsaarem. Olsaar nechává Alleyskamona krást předměty ze skladů. Za několik dní mají v plánu uprchlíky odhalit, aby si mohli koupit svobodu a vrátit se do Akonu V.

Atlan a Fartuloon zasáhnou na příští schůzi. Alleyskamon je zabit křišťálovým princem. Kaara Olsaar je vydírán, protože ví o jeho obchodech. Atlan tedy nenápadně zanechá Maloomovi z Bislaaru v Ledové jámě 14 vzkaz, že jeho dcera je naživu, a pak je nechá Olsaarem propašovat do Akonu V přes vysílač.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Der_Eiskerker« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
1.12.2021
1566 před NGL
31. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459549.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!