Atlan 250 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 250
Název:Zajatci z Akonu
(Die Gefangenen von Akon)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Akon-Akon
« AT 249 • chronologicky • AT 251 »
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.499 da Ark
Jsou považováni za nehodné - a jsou postaveni před soud.

Strana Akon-Akon se dostane do systému Akon prostřednictvím vysílače. Radní Daalmors z Borgoolu a jeho podřízený Verton z Mysu na ně čekají s jednotkou bojových robotů. Akon-Akon je přijat s úctou jako nositel symbolu Kerlas a je vítán v akonské společnosti. Jeho nedobrovolní pomocníci jsou naopak zavřeni do vězení na měsíci páté planety, aby stanuli před soudem za vniknutí na území Akonijské říše.

Žalářník Pali Ragnaar naváže kontakt s Atlanem. Od něj se křišťálový princ dozví, že akonijská společnost je přísně rozdělena na stavy. Ragnaar pochází z té části rodu Ragnaarů, která se ve válce o centrum nepostavila na stranu Arkonidů, ale pokusila se o vnitřní převrat. Na Arkonu dal tento rod vzniknout dynastii Ragnaarů, zatímco v systému Akonu zůstávají Ragnaarové navždy v postavení Nevzhledných. Ragnaar nabídne svou pomoc při útěku jako pomstu společnosti a chce s nimi odletět na Arkon. Doufá, že mu pomůže pohledná Marissa Er-Raan, do které je zamilovaný.

Skupina je převezena vysílačkou do Akonu V, kde je má soudit robotický soudce okresu Varolaas South. Marissa Er-Raan poučí vězně o způsobech akonijského dvora a nabídne Atlan pomoc. Krátce před útěkem s Ragnaarem varuje Atana, že plán selže, a nabídne mu, aby utekl sám, což odmítne.

Plán útěku selže kvůli zradě Marissy Er-Raan, která je za odměnu povýšena do hodnosti Ctihodné a může se nazývat Marissou z Údolí. Ragnaar je postřelen Vertonem z Pláště, za což mu Fartuloon vyhrožuje trestem.

U soudu Fartuloon získá čas tím, že nabourá robotického soudce. Podruhé jsou odsouzeni k doživotnímu vyhnanství do Horaanu. Celá skupina odvede pozornost a pomůže Atlantovi a Fartuloonovi uniknout.

Prostřednictvím vysílače se dvojice dostane do akonské obytné čtvrti a ukryje se v domě rodiny Es-Solmaanů z kasty Handsome. Když do domu vniknou strážci zákona, majitel domu Traasso Es-Solmaan využije příležitosti a získá skrytou zbraň. Ve tmě však omylem zastřelí strážce, kterými jsou Marissa z Údolí a Verton z Mysu.

Traassův syn Hiddo se zmínil, že poblíž žije Daalmors z Borgoolu. Atlan a Fartuloon přepadnou dům a unesou šlechtice, aby si vymohli vesmírnou loď a volný průchod pro Arkonidy. V kluzáku však zjistí, že unesli robotického dvojníka. Bez šance jsou znovu zatčeni a posláni do Horaanu.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_Gefangenen_von_Akon« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
3.12.2021
1566 před NGL
33. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459551.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!