Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 249
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 249
Název:Stanice vražedných rostlin
(Station der Killerpflanzen)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Akon-Akon
« AT 248 • chronologicky • AT 250 »
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.499 da Ark
Hledají Modrou soustavu - transmiter je zavede do Říše zapomenutých.

Kdysi dávno vyslalo velitelství Akonian Energy Command strážkyni Heydru na vesmírnou stanici. Žila tam sama, dokud jí přes staniční vysílač neposlali krásnou květinu. Tento květ později udržoval Heydru na místě pomocí úponků a kořenů a šířil se po celé stanici pomocí výtrusů. Celková struktura rostlin je inteligentní. Heydřino vědomí pohltily rostliny, aby stanice fungovala, zatímco její tělo bylo rozpuštěno. Od té doby přišly na stanici přes vysílač čtyři Akony, které elektrárna pohltila.

Když vysílačem projde Akon-Akonova skupina čítající 35 lidí, Heydra vidí příležitost, jak stanici zničit. Na druhou stranu chce elektrárna vstřebat druhé vědomí, aby mohla lépe monitorovat Heydru.

Dva Arkonidi jsou překvapeni a zabiti rostlinami, když se snaží opustit vysílací místnost. Akon-Akon však musí jít do řídicího střediska, aby si přečetl údaje, pomocí kterých může nastavit vysílač na modrý systém. Celá skupina se vydává ven. Čtyři Arkonidé jsou zabiti při útoku rostlin. Arkonid Gorkalon je unesen.

Heydra je svědkem toho, jak rostlina slibuje Gorkalonovi nesmrtelnost, dokud Arkonid nebude ochoten zradit své druhy. Jako loutka rostlin je vyslán jako vyjednavač k Arkonidům, kteří se stáhli do bezpečného prostoru. Atlan a Fartuloon se na příkaz Akon-Akona vydají jako vyjednavači ke květině v Hydroponii, která ovládá většinu rostlin. Rostlina jim nabízí nesmrtelnost, ale oni dva vidí čtyři Akony-Akony, kterými se rostlina živí.

Atlan a Fartuloon navrhnou Akon-Akonovi, aby se malá skupina vydala pro potřebné údaje. Oba jsou okamžitě posláni pryč. Heydra se zmocní dravé rostliny a dokáže s nimi komunikovat. Když se však pokusí spustit autodestrukci stanice v řídicím centru, je odvedena Fartuloonem. Předtím je zaslechne, jak se snaží naprogramovat vysílač do Modrého systému, načež se vrátí do hlavní továrny a varuje je.

Poté, co Atlan a Fartuloon obnoví data, obelstí počítač, aby si myslel, že v hydroponii vypukl požár. Chemikálie z hasicích robotů rostliny rozpustí. Bez hlavní rostliny ostatní rostliny padají jedna přes druhou. Atlan a Fartuloon se vracejí do Akon-Akonu. Heydra se dokáže zachránit v Gorkalonově těle.

Když se Akon-Akonova skupina snaží projít vysílačem, Heydra zaútočí a zastřelí dvě ženy. Gorkalonovo tělo je nakonec téměř kompletně ozářeno. Poté, co Akon-Akon a Arkonidé zmizí, se Heydra dokáže zachránit z pozůstatků Gorkalonu do mechové rostliny. Když se zblázní, přetvoří mech v květinu, v jejíž podobě čeká před vysílačem na nové oběti.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Station_der_Killerpflanzen« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)