Atlan 246 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 246
Název:Planeta hrobek
(Planet der Gräber)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Akon-Akon
« AT 245 • chronologicky • AT 247 »
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.499 da Ark
Let do neznáma - v cíli čeká katastrofa

Akon-Akon nařídí Vandře z Laggohnu, aby odletěla do akonského úkrytu. Rozkazu se vyhne tím, že sebe a sedm členů posádky uvede pomocí kódového slova do posthypnotického hlubokého spánku. Arkonidé se musí vypořádat s provozem cizí dopravní lodi.

V paměti lodi jsou pouze souřadnice cílů, ke kterým se ještě nepřiblížila. V naději, že na další cílové planetě najdou nový velký vysílač, letí loď do 32 světelných let vzdáleného světa Gonwarth. Na umístěné stanici loď přistane.

Zatímco většina Arkonidů se má naučit ovládat loď, Atlan dokáže přesvědčit Akon-Akona, aby prohledal stanici a hledal stopy k úkrytu Akonianů. Atlan, Fartuloon a Ra zjistí, že se stanice zřítila do země. Astronavigátor Brontalos nakonec zjistí, že na Gonwarthu žije velký hmyz, kterému Atlan říká coumargs.

O několik tisíciletí dříve vyvinuli Akonenové Karlakon a Tonkan techniku komunikace s Coumargy. Nakonec toho zneužili a nechali Coumargy kopat ve službách Akonu. Když Akonenové planetu opustili, Coumargové z pomsty starou stanici zničili. Vědomosti o zotročení Akonem se předávají z generace na generaci. A tak Coumargové spustí podzemí kolem transportní lodi.

Zatímco se Arkonidé snaží odhalit motory, Atlan, Fartuloon a Brontalos kontaktují Coumargy a vysvětlí jim chybu. Coumargové pomáhají vykopávat loď. Mezitím se však Akonenové probudí a zabijí jediné dva strážce na palubě. Nyní, když má loď opět pod kontrolou, chce Vandra z Laggohnu přinutit Arkonidy, aby loď uvolnili. Pouze Akon-Akona je ochotna vzít s sebou.

Atlan a Fartuloon vyvíjejí nátlak na velitele a zdržují práci. Po několika dnech Akonian ztratí odvahu a pokusí se vystartovat, což má za následek rozsáhlé zničení lodi a smrt posádky Akonianu.

Ve vraku najdou vysílač krátkého dosahu. Akon-Akon vysvětluje, že v případě nouze by mohli vysílač použít jako jednosměrný vysílač na nejbližší základnu, což je samozřejmě riskantní. Na rozloučenou Atlan, Ra a Brontalos vysvětlí Coumargům, jak fungují zařízení, kterými byli kdysi zotročeni, aby se mohli v budoucnu chránit. Poté celá skupina projde vysílačem.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Planet_der_Gräber« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál