Atlan 245 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 245
Název:Mutantní peklo Saruhl
(Mutantenhölle Saruhl)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Akon-Akon
« AT 244 • chronologicky • AT 246 »
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.499 da Ark
Vzbouří se proti energetickému komandu - uprostřed džungle mutací.

Akonijská 14. demontážní letka Fereen-Tonkas má demontovat velký vysílač na planetě Saruhl. Mezi 2000 členy však vypuknou spory, když se asi polovina lidí chce na planetě usadit. Povstalci pod vedením Karoon-Beltha brzy ovládnou polovinu starého města i s Velkým vysílačem, zatímco loajalisté pod vedením Dankor-Falgha chtějí vysílač demontovat ještě před příjezdem transportní lodi.

Loajalista Mervet Phan se v lese setkává s rebelkou Altheou Phudor. Oba se rozhodnou, že místo boje půjdou do města hledat jídlo. Společně přežijí útoky zmutovaných tvorů, kteří žijí v radioaktivitou zamořeném prstenci kolem města. Nakonec náhodou narazí na systém podzemních kanálů, kde se vládcem planety stal vadný robot Khon ha Burot.

Mezitím prochází velkým vysílačem skupina Akon-Akon. Povstalci se domnívají, že přicházejí loajalisté ze systému Akon, a proto prchají a vyklízejí oblast kolem vysílače. Dankor-Falgh nechá Arkonidy uvěznit a vysílač demontovat. Pouze Akon-Akon se díky Kerlasově holi chová s úctou, ale jeho schopnosti Akoniany zklamou.

Když si povstalci uvědomí, že loajalisté nedostali posily, zahájí totální útok. Althea Phudor zničí robota Khon ha Burota a spolu s Mervet Phan se stanou veliteli armády robotů. Rozhodnou se ukončit boje a nařídí robotům, aby zajali všechny Akoneny. Roboty však zamořila rostlina, která porušila rozkaz zastřelit všechny Akony. Loajalisté a rebelové spojí své síly v boji proti obrovské přesile robotů.

Mervet Phan si chybu uvědomuje. Katapultuje maso ze skladiště mezi frontovými liniemi a přiláká právě tolik mutantů, aby se mutanti a roboti navzájem vyhladili.

Když transportní loď dorazí, Akon-Akon osvobodí své Arkonidy a nechá je zajmout hvězdnou loď, na které je pouze velitel Vandra z Laggohnu a sedm dalších členů posádky. Po vypuštění lodi jsou přeživší Akoniáni uvězněni na Saruhlu, protože nemohou počítat s pomocí ze systému Akon a důležité části vysílače byly během bojů zničeny. 1400 přeživších uzavírá mír z nutnosti. Althea Phudor a Mervet Phan se stěhují k moři, aby společně žili na pobřeží.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Mutantenhölle_Saruhl« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
1.12.2021
1566 před NGL
31. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459549.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!