Atlan 244 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 244
Název:Strážce z Fopponu
(Der Wächter von Foppon)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Akon-Akon
« AT 243 • chronologicky • AT 245 »
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.499 da Ark
Je mnohonásobný - žije na všech místech světa

Na planetě Foppon se objevila síla Akon-Akon. Akonové po sobě zanechali strážce jménem Ziponnermanx, který zmutoval kvůli chybě v systému konzervace. I když je jeho tělo zcela zdeformované, dokáže oddělit své vědomí od těla a cestovat sám nebo se zmocnit zvířat a rostlin na Fopponu.

Pomocí Kerlasovy hole Akon-Akon zjistí, že na Fopponu je Akone. Pošle Atlana, Fartuloona, Karminu Arthamin a Halgarna Vila jako průzkumníky, zatímco se pokusí znovu aktivovat Velký vysílač.

Skupina objeví v džungli zničené město Zaterpam. Funkční je stále pouze vysílací zařízení. Zipponermanx objeví kvarteto. Když na skupinu zaútočí dva dravci, pokusí se zmocnit Atana, ale je odražen.

Pomocí silového pole a vysílače celou skupinu zajme. Podaří se mu ovládnout Halgarn Vil. V Arkonidově těle se vydá do Akon-Akonova tábora a tvrdí, že jeho tři společníci jsou mrtví. Když se pokusí převzít vládu nad Akon-Akonem, chlapec si podvodu všimne a přikáže Ziponnermanxovi, aby tělo opustil.

Atlan, Fartuloon a Karmina se osvobodí a na stanici najdou znetvořené tělo Strážce. Karmina se zprvu vyděsí a vystřelí na obludnou bytost. Když se Ziponnermanx vrátí do svého těla, zjistí, že zemře. Z Arthaminových myšlenek vyvodí, že ho nezastřelila se zlým úmyslem. Ziponnermanx je unaven svou existencí a umírá spolu se svým tělem.

Všechna zvířata a rostliny, které kdy ovládl, zemřou spolu se strážcem. Halgarn Vil také nelze zachránit. Atlan, Fartuloon a Karmina Arthamin se vrátí ke skupině včas, aby s nimi Foppon odešel přes nově upravený vysílač.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Der_Wächter_von_Foppon« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál