Atlan 240 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 240
Název:Otroci ze zkumavky
(Sklaven aus der Retorte)
Autor:Dirk Hess
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Akon-Akon
« AT 239 • chronologicky • AT 241 »
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.499 da Ark
Na Kledzaku-Michonu se rozpoutá peklo - vzbouří se stvoření bioinženýrů.

Na palubě lodi ISCHTAR diskutují o tom, co udělat s Akon-Akonem v bezvědomí. Zatímco Ra obhajuje zabití chlapce z Perpandronu, Atlan takové použití síly důrazně odmítá.

Zdá se, že účinky anestetika podaného Akonovi-Akonovi pomalu odeznívají. Začne se hýbat a koktat o "nehodných, které je třeba vyhladit". Karmina Arthamin přichází s vysokotlakou injekční stříkačkou, ale nechce vstříknout anestetikum ze strachu z organického poškození Akon-Akona. Fartuloon z toho má menší výčitky svědomí, vezme stříkačku a aplikuje ji chlapci do horní části paže. Nestiskne však spoušť, protože Akon-Akon již ovládá jeho vůli. Stříkačka spadne na zem. Atlan, který chce zasáhnout, také podlehne Akon-Akonově sugestivní síle. Ačkoli je celá posádka ISCHTAR stále odsouzena k nehybnosti, brzy je opět pod Akon-Akonovou mentální kontrolou. Nařizuje přistání na kosmodromu Poal-To.

Rassafuyl se na Kledzaku-Michonu nadobro chopí moci. Na shromáždění stovek dědiců Rassafuyl potlačí rostoucí odpor a dotěrné otázky týkající se loghanských předků a náhlé smrti Kenyola za použití síly, kterou provedou jemu věrné policejní jednotky. Jeden z dědiců je brutálně ubit ocelovými biči. Když je ohlášen postup ISCHTAR, Rassafuyl vyhlásí informační embargo, aby zabránil panice mezi obyvatelstvem. Porušení jeho příkazů se trestá smrtí. Tamoyl svému kolegovi z rady neklade žádný odpor. Předky má přijmout uvítací výbor. Na přistávací ploše Poal-To se shromáždí více než tisíc dědiců.

Na palubě ISCHTAR se probouzí Akon-Akon. Když se nepodaří navázat rádiové spojení s biostanicí na Kledzak-Mikhonu, vyhrožuje, že pokud se zeleným chlupáčům podaří stanici obsadit, zničí planetu jaderným požárem.

Během přiblížení na přistání jsou zaznamenány střely, které zasáhnou štíty a nezpůsobí žádné poškození. Střelci ISCHTARu opětovali palbu z impulsních děl. Planetární obranné pevnosti jsou zničeny. Energie vybuchujících střel se odrazí od štítů ISCHTARu na přistávací plochu a zabije tam čekající Dědice.

Když loď přistane, objeví se na okraji kosmodromu tisíce Loghanů. Atlan a Snayssol opustí ISCHTAR, aby přesvědčili Loghanen ke spolupráci s nyní znovuobjevenými Předky. Zatímco dialog stále pokračuje, Atlan si všimne kluzáku. Další varování od Fartuloona přiměje křišťálového prince reagovat. Srazí Snayssol na zem. Snayssol je zraněn letícím střepem a padá k zemi. Mezi Loghany vypukne panika. Hoylarnův kluzák krouží kolem ISCHTAR. Nájemný vrah vystřelí podruhé, ale opět mine cíl. Atlan opětuje palbu. Energetický paprsek z jeho blasteru prorazí kluzák. Hoylarn se podaří nouzově přistát. Hned poté vrah vystřelí na Atana ze svého smrtícího blasteru. Křišťálový princ zasáhne modul energetickým paprskem ze svého blasteru. Vybuchne oslepující ohnivá koule. Atlan sundá prst ze spouště své zbraně teprve ve chvíli, kdy se kluzák a s ním i Hoylarn rozplynou v zářící trosky. Atlan důrazně kritizuje Akon-Akon za to, že odmítl vyměnit konstrukční mezeru ve stínění ISCHTARu, kterou mohli oba muži uniknout do bezpečí. V reakci na to Akon-Akon zneškodní Arkonida sugestivním impulzem.

Na palubě ISCHTAR se dohodnou na spolupráci. Akon-Akon sestaví expedici, která opustí ISCHTAR s kluzákem. Na palubě lodi jsou kromě chlapce také Atlan, Fartuloon, Vorry, Ra, Karmina Arthamin a Snayssol. Dědic zavede skupinu do džungle Sover-Karu, kde jsou objeveny dva dómy, bio-stanice. Vorry vytrhne bránu přechodové komory z jejího ukotvení a s chutí ji sní. Zbývající členové výpravy sestupují šachtou do hlubin, kde Akon-Akon doufá, že najde bioinspektora. Chce se od něj dozvědět něco o minulých stoletích. V podzemním hangáru najdou kluzák neznámého typu. V kompaktním provedení se také setkávají s extrémně výkonným pozitronikem, který je asi desetkrát lepší než srovnatelné výrobky Arkonid.

Muž leží v průhledné nádobě. Bioinspektor spí v olejovité tekutině. Akon-Akon se dlaněmi dotkne ovládacího panelu. Symboly ve tvaru hvězdy na vnitřní straně jeho rukou začnou zářit. Ovládací panel se probudí k životu. Oživovací automat odčerpá kapalinu z nádrže bioinspektora. Gemmno Làs-Therin otevře oči. Na jeho kůži se brzy objeví vrásky a záhyby. Akone se snaží udržet na nohou. Pak se však zhroutí a svíjí se na podlaze. Akon-Akon mluví s bioinspektorem cizím jazykem. Làs-Therin začíná rychle stárnout. Akone je vzata na palubu kluzáku. Během zpátečního letu na ISCHTAR obdrží Karmina Arthamin nouzové volání z ISCHTAR, který je napaden raketovými pulzy. Akon-Akon vydá rozkaz umístit loď nad budovu s Velkou černou bránou. I tam do štítu naráží jedna střela za druhou. Záblesky vzplanutí roztaví díry ve vnějším trupu. Přeruší se rádiové spojení s Atlantovou skupinou. Akon-Akon nedovolí, aby ISCHTAR odešel. Využije loď jako rozptýlení, aby se relativně bezpečně dostal do vysílací haly.

Akon-Akon rádiovým impulsem otevře velkou bránu haly. Následuje ozbrojená konfrontace s Loghany, kteří jsou ve vysílací hale. Atlan, Fartuloon, Ra a Akon-Akon zabijí několik zelených kožešin paprskovými zbraněmi. Malý vysílač se přepne na příjem a z černého energetického pole vyrazí padesát těžce ozbrojených Loghanů jako posila. Atlan vystřelí na řídicí jednotku zařízení, která exploduje a v podlaze haly vznikne hluboká díra. Loghanští bojovníci prchají ze sálu. Akon-Akon zapečetí bránu do vysílací haly. Snayssol dostává povolení uskutečnit svůj plán. Dědic přepne několik propojených vysílačů a nasměruje oběti Černé brány z jejich základny do vládního paláce Poal-To.

Tam se znetvoření setkají s Rassafuylem, který se v návalu moci napůl zbláznil. Rassafuyl se pokusí uniknout přes vysílač, ale přehlédne, že zařízení je nastaveno na příjem. Loghane je odhozen zpět energetickým polem a zůstává ochromen na podlaze. Je nucen sledovat, jak se k němu znetvoření lidé stále více přibližují a nakonec se na něj vrhnou, aby se mu pomstili. Rassafuyl umírá jako zrádce a zbabělec.

Akon-Akon předstoupí před Velkou černou bránu se zdviženýma rukama. S hlasitým bouchnutím se vytvoří zářící oblouk. Z rematerializačního pole se vynoří množství oválných bojových robotů, kteří se vrhnou na policejní jednotky před vysílací halou a zaženou je pryč. Země ISCHTAR. Akon-Akon sugestivními příkazy nařídí Atlantově skupině, aby se zásobila novým vybavením. Celkem 41 členů posádky ISCHTARu projde vysílačem Akon-Akon, když se loď vznese a nabere kurz na Kraumon.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Sklaven_aus_der_Retorte« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
28.9.2021
1566 před NGL
13. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459485.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!