Atlan 239 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 239
Název:Souboj agentů
(Duell der Agenten)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Akon-Akon
« AT 238 • chronologicky • AT 240 »
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Stane se to pod cizím sluncem - vrah je konfrontován

Vortoik, důležitý člen podzemní organizace Lebo Axtona, požádá Axtona o pomoc. Když detektiv dorazí do Vortoikova domu, stane se svědkem jeho vraždy, kterou má na svědomí šéf rozvědky Quertan Merantor. Důvodem je Merantorova vlivná milenka Enrate Kojolskanei, která se zaměřila na Vortoika. Axton se rozhodne Merantora při nejbližší příležitosti svrhnout. To se naskytne, když Orbanašol III. musí s celým svým doprovodem navštívit planetu Ophistur, aby oslavil 60. narozeniny významného šlechtice Vauthlen Jorriskaugena.

Axton i Merantor cestují na palubě SWEA. Tam se Merantor, který sám není šlechticem, dostane do područí mladých šlechticů kolem Fayleina Nokoskhgana - člena významného rodu. Merantor se pomstí tím, že nechá zatknout dva Nokoskhganovy společníky a odvést je z lodi ještě v soustavě Arkon. Naneštěstí pro něj jeden z nich během výslechu zpravodajské služby zemře.

Na ostrově Ofistur najde družina útočiště ve městě s kupolovitými stany. Jeden z místních obyvatel jménem Fieps, tvor vysoký pouhých 40 cm, se s Axtonem spřátelí. Merantor se dozvídá o smrti zatčeného muže a jedinou šanci vidí v odstranění všech svědků na palubě SWEA. V noci je Axton svědkem toho, jak Merantor zabije dva z pěti šlechticů. Axton řekne Merantorovi, že zbývají čtyři mladí šlechtici, což Merantora odradí od zabití dalších, protože čtvrtého nezná.

Nowoshan Ophas, vlivný otec chlapce, který zemřel na Arkonu, přichází za Ophisturem, aby se dožadoval spravedlnosti. Axton ho zasvětí do toho, že chce svrhnout Merantora, a požádá ho, aby počkal několik hodin a stěžoval si Orbanašolovi. Během střeleckého souboje se však tři mladí lidé pokusí Merantora zabít sabotovanou municí. Když si Merantor a Orbanašol vymění pozice, zasáhne Axton a zachrání Orbanašola, kterého v té době vystřídá jiný Orbanašol, protože Atlan není po ruce.

Lebo Axton vyčítá šlechticům jejich pokus a intrikuje s nimi. Té noci Axton vyláká Merantora z hlavního stanu, aby ho Faylein Nokoskhgan v domnělé sebeobraně zastřelil. Nokoskhgan však zapomene odjistit pojistku ze zbraně, takže ho Merantor přemůže a dozví se o Axtonově zradě. Mezi Axtonem a Merantorem dojde k souboji, v němž má Axton díky svému nočnímu vidění výhodu a nakonec se mu s pomocí modrého pásu podaří šéfa rozvědky zahnat.

Když Axton sleduje Gentlemana Kellyho, zasáhne pouze jednoho z Merantorových agentů. Quertan Merantor je však zabit Fiepsem jeho jedovatým žihadlem.

Orbanaschol při následném vyšetřování Axtonovi nedůvěřuje. Kriminalista však dokáže císaře přesvědčit, že Merantor je zodpovědný za sabotáž munice, před kterou Axton zachránil Orbanashol. Císař jmenuje novým šéfem zpravodajské služby svého věrného přítele Kethora Frantomora, což pro Axtona není žádné zlepšení.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Duell_der_Agenten« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál