Atlan 238 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 238
Název:Dědictví Akonanů
(Das Erbe der Akonen)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Akon-Akon
« AT 237 • chronologicky • AT 239 »
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.499 da Ark
Magnosmrť zasáhuje - odvádí Atlana do světa transmiterů

Klinsanthor řekne Atlan a Fartuloon, že je vezme na ISCHTAR. Později bude chtít něco na oplátku. Pomocí své vynikající technologie osloví jeden z pouhých tří velkých vysílačů na Kledzak-Mikhonu, které Loghané nemohou používat.

Ra přivádí Snayssol na ISCHTAR. Akon-Akon projeví odpor k Loghanenovi a nařídí Raovi, aby dědice zabil. V tu chvíli naváže Klinsanthor spojení a přetíží systémy ISCHTAR. Záblesk přetížení omráčí Akon-Akon. Na medostanici je pod sedativy, ale zdá se, že monitorovací zařízení v jeho blízkosti nefunguje správně.

Ra dostane rozkaz vrátit Snayssol na povrch. Loghane doufá, že se ukryje u svého prastrýce Garfulyho. Ten ho však pošle pryč, když se dozví o pátrání po Snayssolovi. Mladý Loghane je pronásledován policisty a prchá zpět na Raovu loď, která na něj pro takový případ stále čeká.

Během přepravy Atlan a Fartuloon dojde k chybě. Jen jejich těla se bezmocně zhmotňují ve velkém vysílači města Sevvo-Bonth. Při pohledu na domnělé předky podlehne rada Kenyol infarktu, jeho kolega Tamoyl je šokem vyřazen z provozu. Nemilosrdná rada Rassafuyl má tedy jedinou moc a nařídí obě těla zničit. Klinsanthor je však chrání před energetickým bombardováním.

Vědomí Atlan a Fartuloon se ocitnou na planetě obývané inteligentními Sauriany. Kmenový pán Warong chce napadnout mírumilovné obyvatele Temné země. Atlan a Fartuloon dokáží varovat domorodce jménem Karwonz, takže jsou včas přijata obranná opatření.

Poté přistanou ve světě, kde ptačí bytosti vedou válku na technologické úrovni první světové války. Atlan a Fartuloon vnuknou inženýrovi z obležených Bardonců myšlenku na stavbu tanku.

Teprve nyní se Atlan a Fartuloon vracejí do svých těl. Zároveň musí prchat před Loghany, kteří mají stále rozkaz je zabít. Poté, co se útěk dostane do slepé uličky, vyšle Atlan prostřednictvím svého náramkového zařízení nouzové volání, které uslyší Ra, jenž právě obnovil Snayssol. Barbarovi se podaří zachránit Atlan a Fartuloon z Loghanes na člunu.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Das_Erbe_der_Akonen« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál