Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 230
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 230
Název:Psychokomplot
(Das Psycho-Komplott)
Autor:Dirk Hess
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Akon-Akon
« AT 229 • chronologicky • AT 231 »
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.499 da Ark
Nadpřirozený ovládá jejich mysl - Arkonidané se stávají loutkami

Při obraně kolonií v sektoru Tricoron je v rámci spiknutí zabit Abagur del Monotos, velitel bitevní lodi VALTRICTON. Členové posádky přitom úzce spolupracují se zločineckou organizací SENTENZA.

Jeho dcera Sarissa del Monotos chová pocity pomsty. Klinsanthor v tom vidí příležitost ke zkoušce a zaměří se na duši mladé ženy. Hnána Magnorem zabijákem se vydává na cestu za pomstou. Tři vesmírní vojáci z VALTRICTONU po čtyřech letech bojové služby proti Maahkům vyhledají čtvrť Hocton-Mur na Arkonu I, aby se zotavili z útrap dlouhé služby a našli rozptýlení. Chari-Ton-Bol velmi trpí svými zážitky z bojů s Methany. V Belcantru se napije ve společnosti zrzavé arkonidské dívky. Dívka ho pobídne, aby si objednal druhý drink. Vesmírným vojákem projedou vlny bolesti a na rtech mu vyvstane rudá pěna. Umírající Chari-Ton-Bol se zhroutí. Sarissa del Monotos našla svou první oběť.

Jejím dalším cílem jsou Urson Macton a Cari Toblonová, které překvapí na parkovišti kluzáků. Sarissa oba muže zastřelí blasterem.

Zarcov Ma-Anlaan, mocný vůdce klanu SENTENZA na Arkonu I, se cítí vraždami a nečekaným vztahem s krásnou dívkou vyveden z míry a obrátí se na golteinské léčitele z Arkonu I. Jejich mistr Kars Parghir přidělí svého vzpurného studenta Solthorona šéfovi SENTENZY, který se tak dozví o sérii vražd.

Kars Parghir je hyperrádiovou zprávou od Klemira-Therona požádán, aby identifikoval záhadného pacienta, kterého přivezl Atlan. Tímto úkolem pověří Solthorona, který je náhodou přítomen.

Nedo Teclon se na terase pro návštěvníky Parliinské věže radí s osmi důstojníky VALTRICTONU. Sarissa del Monotos zůstává u výstavních výběhů a mluví s ošetřovatelem. Od něj se dozvídá podrobnosti o ovládání bezpečnostních zařízení. Arkonid na sebe vzal podobu a identitu Carmygny Calvaro. Vyřadí hlídače z provozu pomocí dagorské rukojeti a vypne bezpečnostní systém. Obří voger a plazmový tornodo jsou volní. Zvířata doběhnou na palubu pro návštěvníky, kde Sarissa použije otcův magnetický klíč, aby se odhalila novému veliteli VALTRICTONU. Voger a plazmové Tornodo odvádějí skvělou práci. Důstojníci jsou nalezeni mrtví a strašlivě zohavení ochrankou.

Těla jsou v Tasce ohledávána makakem jménem SENTENZA. Lékař přitom používá postup, který vyvinul a při němž se poslední obraz zachycený očima Nedo Teclona promítá na obrazovku. Na monitoru se objeví klíč kosmické lodi. Macaw kontaktuje vrchní velitelství flotily a dozví se, že klíč patří Abaguru del Monotos. To je důležitá stopa pro Solthorona.

Goltein žák se uchýlí do Ma-Anlaanova soukromí v Hocton-Muru. Vůdce klanu sídlí v nejvyšším patře budovy, které je zakryto průhlednou kopulí. K apartmánu patří také velká okrasná zahrada. Solthoron náhle pocítí zlověstný cizí vliv. Snaží se zabránit Ma-Anlaanovi, aby seděl na pohovce v těsné blízkosti exotických rostlin. Masožravé rostliny se na Ma-Anlaan vrhnou svými chapadly. Arkonid je naštěstí ušetřen terčovitých přívěsků pokrytých trny. Hlas z reproduktoru oznamuje Ma-Anlaanovu blížící se smrt. Sedací plocha začne hořet v důsledku chemické reakce. Solthoronovi se podaří vytáhnout Zarcova Ma-Anlaana z nebezpečné zóny. Zatímco lékaři Zarcova fyzicky stabilizují, Solthoron nyní použije i poslední krok svého umění - spojí svou duši s duší vůdce klanu a negativní části přenese do svého vědomí. Ma-Anlaan je nyní uvolněnější, klidnější a méně krutý než dříve.

Solthoron se nyní vydává do osobního archivu. Jeho postavení golteinského léčitele mu umožňuje získat od pozitronika informace, které Klemir-Theron požadoval o tajemném cizinci. Cizinec je identifikován jako Gonozal VII. Solthoron také získá údaje o Ma-Anlaanově milence. Tak se dozvídá o Abagurovi del Monotos a jeho poslední žijící člence rodiny, Sarisse del Monotos.

Solthoron se vrací k Zarcovu Ma-Anlaanovi, v jehož blízkosti Sarissa pobývá. V rozhovoru s mladou Arkonidkou si golteinský léčitel všimne zvláštní síly, která dívku ovládá. Sarissa slouží jako testovací subjekt pro cizincovu misi. Cizinec však musí jít do Perpandronu. Solthoron má sloužit jako nositel vědomí. Cizinec opouští Sarissu del Monotos, která propadá šílenství.

GOLTEIN-VII odveze Solthorona do Perpandronu. Ihned po přistání opouští Solthoron loď ve své letecké kombinéze. Na okraji džungle se v rozbořeném městě setká s Gonozalem VII a mimozemšťan se rozplyne v Solthoronově mysli a přejde k císaři. Díky svému výcviku zůstává golteinský léčitel při smyslech. Vidí, jak vládce berou na palubu ISCHTARU kosmonauti, a o chvíli později loď zrychlí a zmizí na obloze nad Perpandronem.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Das_Psycho-Komplott« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)