Ronakové

Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:Roanoke
Známé obydlené planety:
Roanoke
Ronakové
Ronakové
© VPM kg.

Ronakové jsou původní obyvatelé planety Roanoke. Na základě jejich charakteristicky formované hlavy je terranští kolonisté nazývají také kladivouny.

Vzhled

Ronakové jsou vzpřímeně chodící asi 1,30 metrů velcí vejce kladoucí živočichové, kteří jsou lehce podobní terranským křečkům. Na jejich zploštělé hlavě se nachází organické vrtací kostní útvary, které jsou složeny z tisíců organických krystalů, jejichž tvrdost je větší, než terkonitové oceli.

Výraz kladivouni se přitom nehodí, protože Ronakové do země nebuší, ale spíše vrtají. Uvnitř těla - přibližně na zádech těsně pod krkem - se nachází organická vysokotlakový komora, v níž se instinktivním procesem směšuje vodík a kyslík a je stlačován. Při tom vznikající výbušný plyn je při vrtání veden do hlavy a tam zapálen organickým katalyzátorem uvnitř vrtače, který tak začne rychle rotovat.

Dokáží otočit hlavu o dvakrát tři sta šedesát stupňů každým směrem, celkem tedy čtyři pohyby za sebou. Používají ten pohyb při vrtání chodeb.

Při hromadném použití mohou tímto organickým vrtákem usmrtit dokonce i Dvojkondičního.

Způsob života

Ronakové jsou velice nesmělí, jejich inteligence se nachází asi na stupni pozemské doby kamenné. Žijí převážně pod povrchem jejich domovské planety. Protože kolem sebe potřebují hlavně teplé prostředí, pronikají co nejhlouběji do nitra planety, aby mohli využívat sopečné teplo. Při tom vyhloubené labyrinty a systém štol se táhnou po celé planetě.

Aktuální data:
21.10.2021
1566 před NGL
32. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459508.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!