Perry Rhodan 3059 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 3059
Název:Transuniverzální klín
(Der transuniversale Keil)
Autor:Leo Lukas
Cyklus:Mythos
Vydáno poprvé:03. dubna 2020
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 02. - 04. května 2046 NGL
Setkání u okraje olověné sféry – dostanou poselství z paralelního světa
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Atlan da Gonozal – Arkonidanský mascant prozkoumává terranskou loď duchů.

Gucky a Sallu Brown – Ilt a TARApsí nechají kvůli sázce létat robota.

Shea Halpern – Velitelka lodi BLAISE PASCAL má na srdci pouze blaho své posádky.

Ishan Dropat – Haluťan učiní závažné rozhodnutí.

Ilustrace:
Perry Rhodan 3059 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Více než 3000 let v budoucnosti: Jako Terranci jsou už dávno označováni lidé, kteří za sebou nechali Zemi i celou Sluneční soustavu. V nekonečnu vesmíru potkávají mimozemšťany všeho druhu. Potomci Pozemšťanů osídlili tisíce světů, bezpočet kosmických lodí cestuje až k těm nejvzdálenějším hvězdám.

Perry Rhodan je člověk, který už od počátku vede lidstvo na jeho cestě do kosmu. Nyní stojí před možná největší výzvou svého života: Byl katapultován v proudu času a nyní se nachází v epoše, v níž nejenže je zapomenuta Země, ale navíc byly v takzvané datové záplavě znehodnoceny prakticky všechny historické dokumenty.

V Mléčné dráze hrají prim Cairani; Liga svobodných Galaktiků a říše Arkonidanů mají už jen podřadný význam. Nesmrtelný Arkonidan Atlan by na tomto stavu rád něco změnil. Především zkouší odhalit tajemství hermeticky uzavřeného systému Arkon, který je znám už jen jako „olověná sféra“. Atlan podřídí thanturskému baronovi v roli nejvyššího vojenského velitele a odebere se do místa dění. Zde nečekaně dostává informace z minulosti. Tématem je TRANSUNIVERZÁLNÍ KLÍN...


Stručný obsah:

V blízkosti olověné koule se materializuje BLAISE PASCAL, už 250 let nezvěstné plavidlo vědců z Last Hope. Atlan může kulovitou loď prozkoumat dřív, než ji zkonfiskují Cairani, a dozví se historii jejího putování. Kosmická loď byla během testu hypertroniky přesunuta do cizího vesmíru, kde se nakonec posádka usídlila na planetě Ithaka. Zde se setkala s metauniverzální strukturou, která sama sebe označuje jako Totum. Totum lidem oznámí, že byl do jejich vesmíru zaražen transuniverzální klín, který je pravděpodobně identický s atopickým konduktorem v olověné sféře, bývalým Arkonem III. BLAISE PASCAL se po uplynutí mnoha let může vrátit do domovského vesmíru, potomci posádky však zůstávají v novém domově.