Perry Rhodan 3040 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 3040
Název:Arkonský admirál
(Arkons Admiral)
Autor:Kai Hirdt
Cyklus:Mythos
Vydáno poprvé:22. listopadu 2019
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 18. až 25. března 2046 NGL
Krystalická baronství mezi mocnými nepřáteli – obranná flotila je bez velení
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Chaunna – Velitelka USO pochází z lidu Unithanů.

Markul del Fermi – Arkonidanský admirál velí XIV. pohraničnímu svazu.

Atlan – Arkonidan by zase jednou rád viděl svou starou vlast.

Jaq dom Gyrabal – Na palubě arkonidanských lodí je přítel z řad šlechty vzácností.

Larsav da Ariga – Nejmocnější muž Sjednoceného hvězdného baronství Thantur má nebezpečné nepřátele.

Ilustrace:
Perry Rhodan 3040 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Více než 3000 let v budoucnosti: Lidé už sami sebe dávno chápou jako Terrance, kteří za sebou nechali Zemi i Sluneční soustavu. V nekonečnu vesmíru lidstvo poznalo mimozemské bytosti všeho druhu. Potomci Pozemšťanů osídlili tisíce světů, bezpočet kosmických lodí létá až k těm nejvzdálenějším hvězdám.

Člověk, který obyvatele Země už od počátku vedl ke hvězdám, je Perry Rhodan. Nyní stojí před možná největší výzvou svého života: Při návratu z poslední výpravy byl katapultován přibližně 500 let do budoucnosti. Datová potopa mezitím znehodnotila téměř všechny historické záznamy, takže lze už jen v archivech RASE ČUBAJE nalézt kompletní dějiny lidstva.

Protože chce zjistit víc o pozadí probíhajících událostí, Rhodan s RASEM ČUBAJEM vyráží do tajemného galaktického čtyřúhelníku, vzdáleného přes 270 milionů světelných let od Mléčné dráhy. Právě odtamtud přišli Cairani, noví ochránci domoviny lidstva. S aktuálními poměry v Mléčné dráze se musí vypořádat také Arkonidan Atlan a jiní nositelé buňkových aktivátorů. Atlan se mimo jiné vydává do blízkosti kulové hvězdokupy M 13 – zde působí ARKONSKÝ ADMIRÁL...


Atlan se kvůli vzrůstajícímu politickému napětí vrací do M 13. Za útoky naatských dobrovolníků a Ladhonů vězí krystaličtí věrní, jimž velí Jarak da Nardonn. Atlan je jmenován novým mascantem.