Perry Rhodan 2725 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2725
Název:Odměna spravedlnosti
(Preis der Gerechtigkeit)
Autor:Christian Montillon
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:08. listopadu 2013
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 27. září – 12. října 1514 NGL
Tamaron připravuje svůj triumf – a odboj plánuje atentát
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Šechter – Tomopatovi nepřipadají život a smrt lhostejné.

Vetris-Molaud – Tamarona láká věčný život.

Gador-Athinas – Tefrod dráždí jeptišku.

A. C. Blumencron – Terranci je beztak všechno jedno.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2725 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

V roce 1514 Nového galaktického letopočtu, který podle starého kalendáře odpovídá počátku šestého tisíciletí, patří Země k Lize svobodných Pozemšťanů. V tomto galaktickém státním útvaru se spojily tisíce slunečních soustav, na jejichž planetách sídlí lidé.

V Galaxii nyní zavládl zmatek. Jednak hrozí mezihvězdná válka, a navíc se zde angažuje zlověstný Atopický tribunál. Mluvčími tribunálu jsou Onryoňané, žádající vydání Perryho Rhodana a imperátora Bosticha.

Oba Nesmrtelní platí za hlavní fraktory v budoucnosti se odehrávajícího světopožáru, a právě tato katastrofa má být odvrácena. Za cenu značných obětí byli Rhodan i Bostich doručeni do rukou tribunálu a v soudním jednání odsouzeni k 500 letům vězení.

Jinde v Mléčné dráze mezitím triumfuje vládce tefrodské říše: Za pomoc při Rhodanově dopadení obdržel přislíbený buněčný aktivátor. Považuje ho za ODMĚNU SPRAVEDLNOSTI...