Perry Rhodan 2711 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2711
Název:Past na lovce
(Falle für den Jäger)
Autor:Leo Lukas
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:02. srpna 2013
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 6 – 14. červenec 1514 NGL
Konfrontace v orionské mlhovině – KRUSENSTERN proti XYANGU
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Budoucí zločinec, nynější uprchlík.

Leza Vlyoth – Maršál Atopického tribunálu, takzvaný „dokonalý lovec“.

Jatin – Málo vytížená lékařka, oslněná nečekanou láskou.

Peo Tatsanor – Velice nadaný mladý Baálol, hnaný ctižádostí a sklomrazem.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2711 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

V roce 1514 Nového galaktického letopočtu, který podle starého kalendáře odpovídá počátku šestého tisíciletí, patří Země k Lize svobodných Pozemšťanů. V tomto galaktickém státním útvaru se spojily tisíce slunečních soustav, na jejichž planetách sídlí lidé.

Právě Měsíc, nejbližší souputník Terry, je nyní Pozemšťanům zcela cizí. Už několik let se halí do neprostupného pole a jeho povrch je podivně zdeformován. Kdo by na něm chtěl přistát, riskuje život. Vládnou tam Onryoňané, kteří jménem Atopického tribunálu požadují vydání Perryho Rhodana a imperátora Bosticha.

Jenže dokud má nesmrtelný Terranec podporu svých přátel, pro tribunál nebude snadné ho dopadnout. Proto se Onryoňané ze všech sil snaží o likvidaci Rhodanových druhů: Jako prvního to potkalo Reginalda Bulla, který zmizel i s JULESEM VERNEM. Pak se do hledáčku tribunálu dostal Icho Tolot. Byl sice zajat, avšak najdou se tací, kteří ho nenechají na holičkách a neváhají připravit PAST NA LOVCE...


Zatímco je plazmatický velitel instalován v KRUSENSTERNU – později se sám pojmenuje ADAM – Perry Rhodan se dozví o zničení JULESE VERNA a oznámí Farye Sepheroe, že je jeho vnučkou. ADAM zachytí nouzové volání HALUTY IV. Se souhlasem Posbiů, kteří jsou připraveni bojovat za svého hrdinu Rhodana, letí KRUSENSTERN k planetě Kamaad, kde se vynoří 12. července 1514 NGL. Rhodan převezme velení nad starým posbijským plavidlem. Následně dojde k setkání s lodí XYANGO.