Perry Rhodan 2695 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2695
Název:Mrtvomozek
(Totenhirn)
Autor:Michael Marcus Thurner
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:12. dubna 2013
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 16. ledna 1470 NGL
Zuří bitva Dosanthi – objeví se monstrózní útvar
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull – Pozemský Rezident posílá Dosanthi do boje s bývalým pánem.

Plukovník Strasky Ankersen – Velitel lodi RATBER TOSTAN nechce být pouhou hračkou.

Anka Hilvard – Empat naváže kontakt s mrtvými.

Chimao – Dosanthi jde do boje.

Píše se rok 1470 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5057 křesťanského kalendáře. Sluneční soustava beze stopy zmizela ze svého dědičného místa v kosmu.

Domovina lidstva byla transferována do miniaturního univerza, kde mají lidé nové, zvláštní sousedy. Reginaldu Bullovi se po četných střetech podaří s těmito ne právě přátelskými národy sjednat mír.

Nyní se Terranci musí obávat příchodu QIN SHI, negativní superinteligence, která vytvořila tento kapesní vesmír. Nepřátelská entita však nemá ani tušení, že se její pomocné národy postavily po bok lidí.

Aby byla stabilizována anomálie, v níž je nyní zachycena Sluneční soustava, je zapotřebí zajistit mnoho faktorů. Delorian Rhodan si je toho dobře vědom a již dávno započal s realizací plánu, jehož vyvrcholení právě nastává. Nyní se na scéně objeví MRTVOMOZEK...


Dne 16. ledna 1470 NGL se zhroutí Delorianem Rhodanem vytvořený dimenzionální tunel, ale o něco později se otevře nový. QIN SHI si s pomocí zařízení na Šoloubwově Řídícím světě zjednal vlastní přístup do anomálie. Invazní loďstvo superinteligence je připraveno udeřit. Avšak Reginald Bull je rychlejší a převezme iniciativu. Vede xylthské a pozemské jednotky skrze průchod do standardního univerza a zaútočí na zcela překvapeného protivníka. Na hrotu bojují čepovité lodi, Dosanthi nasadí paniku vyvolávající parazáření a současně odcloní Pozemšťany před vlivem svých nepřátelských soukmenovců. Spojenci dosáhnou velkého úspěchu.

Aktuální data:
27.1.2022
1565 před NGL
2. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459606.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál